» آرشیو » نصب لینک جعلی، یک میلیارد آب خورد
آرشیو - حوادث
کد خبر:14623 | ۳۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۲

نصب لینک جعلی، یک میلیارد آب خورد

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی شهرستان فسا گفت: نصب لینک جعلی توسط شاکی، به دسترسی غیرمجاز و برداشت یک میلیارد ریال از حساب وی منجر شد.
به گزارش پرتو جنوب سرهنگ محمدهاشم قسام در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار کرد: با ارجاع پرونده قضایی مبنی بر برداشت یک میلیارد ریال از حساب شاکی توسط شخصی ناشناس، رسیدگی به پرونده در پلیس فتا آغاز شد.
وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد فردی ناشناس در تماس تلفنی به شاکی، خود را مسئول امور مالی محل کار وی معرفی نموده و از شاکی تقاضای نصب لینک همراه بانک ارسالی را می‌نماید.
این مقام انتظامی افزود: با نصب لینک توسط شاکی و در پیِ آن ارسال اطلاعات تکمیلی در قالب پیامک، متهم به حساب شاکی دسترسی غیرمجاز پیدا کرده و مبلغ یک میلیارد ریال برداشت کرده است.
سرهنگ “قسام” اظهار کرد: با بررسی‌های تخصصی و مستندات موجود، متهم که ساکن تهران بود، شناسایی و با پیگیری های قضایی، مبلغ برداشت شده به حساب شاکی بازگشت.
فرمانده انتظامی فسا به شهروندان توصیه کرد: فریب چرب زبانی افراد که با مهندسی اجتماعی قصد فریب شما در انجام خواسته‌های نامتعارف خود را دارند نخورید و تحت هر شرایطی، از نصب لینک‌های ناشناخته خودداری نمائید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×