» آرشیو » معاون استاندار فارس خبر داد: معرفی دستیار مردمی سازی دولت در فارس و شهرستان های استان
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3837 | ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

معاون استاندار فارس خبر داد: معرفی دستیار مردمی سازی دولت در فارس و شهرستان های استان

پرتو جنوب

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه به زودی دستیار مردمی سازی دولت در استانداری و فرمانداری ها معرفی خواهند شد ، گفت: موضوع مردمی کردن فعالیت های قانونی مورد تاکید است و دستگاه های اجرایی باید از این پتانسیل استفاده کنند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، اسماعیل محبی پور در نشست ستاد جوان سازی جمعیت استان فارس افزود: سال ۱۴۰۱ سال معرفی انتظارات دولت سیزدهم از دستگاه ها و اعلام سیاست های دولت به مردم بوده است.

وی ادامه داد: موضوع قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در دولت کنونی با حساسیت دنبال می شود و باید در سال جدید سیاست های این حوزه به مرحله اجرا و نتیجه گیری برسد.

محبی پور با بیان اینکه استانداری فارس از اجرای سیاست های لازم برای جوانی جمعیت حمایت کامل خواهد کرد، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید در راستای مردمی کردن فعالیت های دولت، موضوع جوانی جمعیت را در نظر داشته باشند.

معاون استاندار فارس با طرح این سوال که چگونه باید از ظرفیت های مردمی در راستای جوانی جمعیت و حمایت از خانواده استفاده کرد؟ افزود: در حوزه های مختلف باید از ظرفیت های مردمی استفاده کرد زیرا مردمی سازی فعالیت ها جزو سیاست های دولت سیزدهم است.

وی عنوان کرد: استفاده از ابزارهای قانونی مانند کمک هزینه تامین مسکن یا تخصیص فوق العاده حقوق توسط دستگاه های اجرایی برای کارکنتن چند فرزندی از جمله مواردی است که می تواند برای جوان سازی جمعیت مورد استفاده قرار گیرد.

محبی پور تاکید کرد: طبق قانون با مدیرانی که کارمندان زن را زمان بارداری و یا زایمان برکنار و یا پست آنها را تغییر دهند برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ممکن است مدیران از این قوانین مطلع نباشند، گفت: باید هیات هایی در سطح استان فارس برای آگاهی بخشی در این خصوص به مدیران و کارکنان ایجاد شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: استفاده از ایده‌های مردمی برای جوان سازی جمعیت نیز مطلب دیگری است که باید از آن بهره برد. وی اضافه کرد: در مراحل بعدی باید در مورد مشوق های مثل متراژ ساخت و زیربنا در موضوع تامین منزل برای جوان سازی جمعیت استفاده کرد .

Print Friendly, PDF & Email
  • ×