» آرشیو » شهادت یک مرزبان در درگیری‌های مرزی ایران و افغانستان
آرشیو - حوادث
کد خبر:3052 | ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۴

شهادت یک مرزبان در درگیری‌های مرزی ایران و افغانستان

پرتو جنوب

در جریان درگیری در مرز ایران و افغانستان یکی از نیروهای مرزبانی ایران به شهادت رسید. سخنگوی وزارت کشور طالبان هم در توئیتی از کشته شدن یکی از نیروهای طالبان و زخمی شدن چند نفر خبر داده است.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری فارس، در جریان درگیری امروز در مرز ایران و افغانستان یکی از مرزبانان کشورمان به نام مهدی احمدی به شهادت رسیده است.

«عبدالنافع تکور»، سخنگوی وزارت کشور طالبان هم با انتشار توئیتی مدعی شد که در جریان این درگیری از نیروهای طالبان یک نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.

این مقام طالبان در ادامه تاکید کرد: «امارات اسلامی خواهان جنگ با همسایگان خود نیست.»

سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در ارتباط با اقدام نسنجیده نیروهای طالبان در مرز ایران اظهار داشت: حدود ساعت ۱۰ امروز (۶ خرداد ماه) نیروهای طالبان از سمت کشور افغانستان بدون در نظر گرفتن و رعایت قوانین بین المللی و حسن همجواری با انواع سلاح مبادرت به تیراندازی به پاسگاه ساسولی واقع در حوزه هنگ مرزی زابل نمودند که با واکنش قاطعانه مرزبانان دلیر و شجاع فراجا مواجه شدند.

وی توضیح داد: بعد از تیراندازی های طرف طالبان، براساس پروتکل های مرزی از سوی مرزبان درجه ۱ تذکرات لازم به نیروهای مهاجم داده شده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور همچنین عنوان کرد: در پی شروع درگیری های مرزی از سوی طالبان، سردار «احمدرضا رادان”؛ فرمانده کل انتظامی کشور، دستورات قاطعانه لازم، به مرزبانان ابلاغ و تأکید نموده اند ” شجاعانه و قاطعانه از مرزها دفاع کنند و به هیچ احدی اجازه تعدی و نزدیک شدن به مرزها را ندهند».

Print Friendly, PDF & Email
  • ×