» آرشیو » جزئیاتی از آغاز اقدامات اجرایی کنترل مرزهای عراق با ایران
آرشیو - سیاسی
کد خبر:3207 | ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۵:۰۷

جزئیاتی از آغاز اقدامات اجرایی کنترل مرزهای عراق با ایران

پرتو جنوب

رسانه‌های عراقی از فعالیت فاز نخست عمرانی نیروهای مرزبانی عراق در احداث جاده جدید در نوار مرزی با ایران در شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق برای نصب برج‌های دیده‌بانی و نظارت خبر دادند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، یک وبگاه کردی از عملیات احداث برج‌های دیده‌بانی نیروهای مرزبانی عراق در نوار مرزی با ایران در منطقه «قورتو» از توابع شهر «کرمیان» سلیمانیه اقلیم کردستان عراق خبر داد.

وبگاه کردی «روداو» وابسته به خاندان بارزانی با تأیید عملیات احداث برج‌های نظارت و دیده‌بانی در حدفاصل مرزهای دو کشور همسایه از فعالیت نیروهای مرزبانی عراق در راه‌اندازی جاده جدید با هدف جلوگیری از قاچاق و فعالیت‌های غیر قانونی خبر داد.

به نوشته این تارنمای کردی، این اقدامات در راستای تکمیل راه اندازی نظارت و دیده بانی انجام می‌شود.

طبق گزارش رسانه‌ها، فعالیت گروه‌های کرد مخالف ایران در مرز ایران و اقلیم کردستان، اربیل و بغداد را بر آن داشت تا اقداماتی در راستای تأمین امنیت مرز اتخاذ کنند.

گفتنی است «قاسم الاعرجی» هفته پیش به دستور محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای کنترل مرزهای ایران و عراق راهی سلیمانیه شده بود.

پیشتر یک منبع در دستگاه امنیت ملی عراق در گفت‌وگو با رسانه‌ها فاش ساخت که شخص محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق به همراه مقامات اقلیم کردستان تحرکات گسترده‌ای در راستای دور کردن مجموعه‌های مسلح مخالف ایران از مرزها و استقرار یگان‌های امنیتی در نوار مرزی انجام می‌دهند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×