» آرشیو » برای اتمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر، از صندوق ملی مسکن مساعدت استقراضی انجام شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14884 | ۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۱۹

برای اتمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر، از صندوق ملی مسکن مساعدت استقراضی انجام شود

پرتو جنوب

در بازدید مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شهرهای جدید از پروژه های مسکن مهر شهر صدرا مطرح شد: برای اتمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر، از صندوق ملی مسکن مساعدت استقراضی انجام شود.

مدیر کل دفتر توسعه امور مسکن شرکت مادر تخصصی عمران شهر های جدید از پروژه های مسکن مهر و نهضت ملی مسکن طی ماموریتی دو روزه بازدید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید صدرا، مهندس سید مهدی میرجوادی به منظور بررسی عملکرد احداث واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی و تعیین تکلیف پروژه های نیمه تمام مسکن مهر در شهر صدرا حضور یافت و به همراه مهندس روشن عضو هیات مدیره، مهندس رستمی معاون مسکن و شهرسازی و مهندس کشاورز، سرپرست معاونت فنی اجرایی شرکت عمران صدرا از روند اجرایی این پروژه ها بازدید به عمل آوردند.

وی در بازدید از پروژه های باقی مانده مسکن مهر ضمن پیگیری دلایل نیمه تمام ماندن مساکن مهر و علت عدم تحویل آن ها، با پیمانکاران پروژه ها و مسئولان مربوطه جلسه ای برگزار کرد و از نزدیک مشکلات را بررسی و تدابیری برای رفع موانع اندیشیده شد.

مهندس فرزاد رستمی، معاون مسکن و شهرسازی شرکت عمران صدرا در این جلسه مهم ترین مانع اتمام ساخت واحدهای مسکن مهر باقیمانده را مشکلات مالی دانست و با ارائه مکاتبات متعدد انجام شده با صندوق ملی مسکن گفت: با وجود بازدید کارشناسان صندوق ملی مسکن و شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از اراضی پیشنهادی شرکت عمران صدرا تا کنون پاسخی از صندوق ملی مسکن دریافت نشده است.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید بر داشتن تلاشی مضاعف و جهادی برای اتمام کارهای باقی مانده مسکن مهر و بستن پرونده آن تاکید و ابراز کرد: تامین اعتبار جهت اتمام پروژه های نیمه تمام مسکن مهر از صندوق ملی مسکن مساعدت استقراضی انجام شود و درصورت وجود موانع، موارد به شرکت مادر منعکس گردد تا پیگیری لازم در جهت رفع موانع انجام شود.

وی در ادامه نیز از پروژه های در حال احداث نهضت ملی مسکن بازدید و از نزدیک روند اجرایی پروژه ها را مورد بررسی قرار داد. وی پس از برگزاری جلسه ای با پیمانکاران و مدیران مرتبط و اطلاع از مشکلات عمده آن اعم از طولانی بودن اخذ مجوز، تایید نقشه و تعدد ناظرین در محل پروژه ها تصریح کرد: راه حل کاهش زمان اجرای پروژه ها و حل مشکل تعدد ناظرین، استفاده از ناظرین حقوقی با پروانه اشتغال معتبر است.

میرجوادی در پایان سفر دو روزه خود در نشستی با کارمندان اداره مسکن شرکت عمران صدرا گفت: شرکت عمران صدرا یکی از مجموعه های خوب و ارزشمندی است که اعضای هیئت مدیره این شرکت افرادی با سوابق و تجربه درخشان هستند و کارمندان و کارشناسان نیز خدمتی جهادی و صادقانه دارند.

وی با اشاره به پیشرفت های علمی در حوزه ارتباطات و هوش مصنوعی بر راه اندازی و تقویت سامانه خدمات الکترونیک تاکید و اظهار کرد: هرکسی برای جمع شدن کاغذبازی ها و کم شدن مراجعات حضوری مانع ایجاد کند را باید کنار گذاشت و همه موظفند برای هوشمندسازی خدمات که موجب کاهش اتلاف وقت و انرژی کارمندان و مراجعه کنندگان می شود، تلاش کنند مراجعات حضوری در حد ضرورت باشد و همان نیز با برنامه ریزی دقیق در کمترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید با اشاره به پیش بینی ردیف بودجه برای تامین زیرساخت های غیرحضوری کردن کل خدمات مسکن گفت: با تمام توان پیگیر هستیم که موانع امضا دیجیتال و صدور سند غیرحضوری نیز رفع شود و راهکارهایی مثل انعقاد تفاهم نامه با اداره پست در دستور کار می باشد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×