» آرشیو » مصالحه ۷۰ درصدی پرونده های قضایی توسط پلیس فارس
آرشیو - حوادث - شهرستان
کد خبر:12933 | ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۲

مصالحه ۷۰ درصدی پرونده های قضایی توسط پلیس فارس

پرتو جنوب

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس از مصالحه بیش از ۷۰ درصدی پرونده های قضایی در شش ماهه اول سال جاری در کلانتری ها خبرداد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ کاووس محمدی در این خصوص اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری حدود ۳۴ هزار فقره پرونده به مشاوران و مددکاران اجتماعی کلانتری های استان فارس ارجاع شده که بیش از ۷۰ درصد از این پرونده ها توسط مشاوران کلانتری ها به مصالحه منجر شده است.
وی افزود: مشاوران کلانتری های فرماندهی انتظامی استان فارس با نگرش به تخصص، تجربه و توانمندی بالایی که دارند، همواره پرونده های قضایی به خصوص پرونده های خانوادگی و اجتماعی را قبل از اینکه به سطوح بالاتری برسد، حل و فصل می کنند.
سرهنگ محمدی با بیان اینکه بسیاری از پرونده‌های قضایی با تلاش و پیگیری مشاوران کلانتری قابل حل است، گفت: همچنین در شش ماهه اول سال جاری ۴ هزار و ۲۵۰ نفر برای دریافت خدمات مشاوره ای به مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس مراجعه کرده اند و به صورت تخصصی از خدمات مشاوره فردی در حوزه های روانشناسی، خانوادگی، اجتماعی، حقوقی، فردی، شغلی، تربیتی ، ازدواج و … بهره مند شده اند.
وی ادامه داد: تلاش در جهت سازش پرونده های قضایی در دوایر مددکاری اجتماعی کلانتری ها و ارائه خدمات مشاوره فردی در مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس توسط کارشناسان و مشاوران متخصص، متعهد و مجرب و به صورت کاملاً تخصصی انجام می شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه خدمات مشاوره و مددکاری یکی از بهترین راهکارها در پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی است، گفت: مراکز مشاوره پلیس و دوایر مشاوره و مددکاری در کلانتری ها با هدف ارتقاء سطح بهداشت روان شهروندان، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و کاهش بار انتظامی و قضایی راه اندازی شده و با احساس مسئولیت در قبال شرایط اجتماعی و در راستای ارائه خدمات مشاوره‌ای برای عموم جامعه گام بر می دارد .
سرهنگ محمدی ادامه داد: مرکز مشاوره پلیس فارس در طول هفته به صورت صبح و عصر آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه‌های روانشناسی، خانوادگی، حقوقی، فردی، شغلی، تربیتی، ازدواج و … است و شهروندان می‌توانند به “مرکز مشاوره آرامش پلیس فارس” واقع در میدان حر، روبروی کلانتری ۱۱ زند مراجعه و یا با شماره تلفن۳۲۲۲۷۰۰۶ در طول روز به صورت تلفنی نوبت رزرو کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس در پایان با بیان اینکه سامانه هوشمند تلفنی صدای مشاور با شماره ۰۹۶۵۸۰ هم آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به شهروندان است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در ساعات اداری با این شماره ۰۹۶۵۸۰ تماس بگیرند و با اطمینان خاطر از رعایت اصول و اخلاق حرفه‌ای، توسط کارشناسان و مشاوران فرماندهی انتظامی استان فارس از خدمات مشاوره تلفنی نیز بهره مند شوند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×