» آرشیو » جزییات عملیات ناامنی در مدارس فارس و بازداشت عوامل
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3914 | ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

جزییات عملیات ناامنی در مدارس فارس و بازداشت عوامل

پرتو جنوب

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به برخی تحرکات اخیر با هدف تعطیلی مراکز آموزشی استان گفت: برخی عوامل که سابقه دار بودند دستگیر و برخی افراد که اقدام آنها غیرمعاندانه بود، ارشاد شدند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل محبی پور سه‌شنبه شب در این باره اظهار داشت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه در این موضوع به جهت اهمیت آن که با جوانان و نوجوانان این مرز و بوم و تهدید امنیت روانی مردم در ارتباط است هیچ گونه عفو و بخشودگی وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: با همه عوامل برهم زننده امنیت مردم با قاطعیت برخورد خواهد شد، البته برخی موارد که جنبه غیرمعاندانه داشته هم به دست آمده و افراد مرتبط ارشاد شدند.

معاون استاندار فارس ادامه داد: نکته مهم این است که با حفظ آرامش و دوری از هرگونه اضطراب و استرس این مساله به خوبی مدیریت می‌شود و با هوشمندی مردم از این مرحله عبور می‌کنیم.

رصد تهدیدات اخیر با همکاری‌های مشترک

محبی‌پور گفت: از ابتدای بروز تهدیدات اخیر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با هدف تعطیلی مراکز آموزش و ایجاد رعب و وحشت و دلهره برای مردم شریف بود دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی استان فارس با همکاری دستگاه قضا، آموزش و پرورش و سایر دستگاه های آموزشی کار رصد و بررسی مسائل را دنبال کردند.

تلاش بازداشت شدگان برای ناامنی در مدارس و انعکاس به شبکه‌های معاند
معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس ادامه داد: براساس اقدامات صورت گرفته و پس از تلاش های شبانه روزی، کار دقیق اطلاعاتی و رصد هوشمندانه در آستانه ولادت منجی عالم بشریت موفق شدند افرادی که اقدام به ناامنی و اخلال در فضاهای ٱموزشی و انعکاس آن به شبکه های معاند کرده بودند دستگیر کنند.

متهمان سابقه دار بودند

محبی پور اضافه کرد: متهمان سابقه دار بوده اند و در خصوص اقدامات نا امن کننده محیط برای مردم شریف از راه ها و تکنیک ها و همچنین اقلامی به جهت ایجاد رعب و وحشت استفاده می کردند که توسط ماموران اطلاعات سپاه استان کشف و دستگیر شدند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس تأکید کرد: محور این ماموریت مجموعه سپاه پاسداران استان فارس بوده است و تحقیقات توسط تیم های مشترک اطلاعاتی و امنیتی در حال انجام است و به مردم این اطمینان را می دهیم که دستگاه امنیتی اطلاعاتی چشمان بیدار نظام جمهوری اسلامی است و با حداکثر توان توطئه‌ ها را علیه نظام و مردم رصد می کند.

وی در خصوص علت تاخیر در این فقره کشف گفت: توطئه‌ های دشمن پیچیده است و متاسفانه از عناصر فریب خورده که غالبا در پوشش مردم عادی هستند سوءاستفاده می شود.

محبی پور ضمن تاکید بر اطمینان از اراده و توان و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) افزود: همه عناصر اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی در کنار مردم و در مسیر دفاع از کشور با حداکثر ظرفیت ها جهت امنیت کشور تلاش شبانه روزی خواهند کرد.

به گفته وی، از مجموع دانش آموزان و کادر آموزشی که در معرض القا و تعرض سلامتی قرار گرفتند کمتر از پنج درصد و عمدتا بدلیل وجود بیماری های زمینه ای مانند آسم نیاز به بستری موقت در مراکز درمانی پیدا کردند.

۵ نفر از عوامل مسمومیت دانش آموزان در لارستان دستگیر شدند

در همین پیوند، فرمانده انتظامی استان فارس گفت: پنج نفر از عوامل ایجاد مشکل برای دانش آموزان در شهرستان لارستان استان فارس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روابط عمومی پلیس فارس،سردار سرتیپ رهام بخش حبیبی گفت: در پی مسمومیت تعدادی از دانش آموزان مدارس طی روزهای اخیر در سطح استان فارس، شناسایی و دستگیری عاملان این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تحقیقات فنی و اطلاعاتی درباره این موضوع ادامه داشت تا اینکه ماموران اطلاعات فرماندهی انتظامی شهرستان لارستان با همکاری ماموران اطلاعات سپاه پنج نفر را در این خصوص شناسایی و دستگیر کردند.‌

پرتاب گاز نیتروژن به مدارس

حبیبی با بیان اینکه افراد دستگیر شده دو مرد ۵۰ و ۲۲ ساله و سه زن که یکی از آنها دانش آموز مردودی ۲۱ ساله بوده اند گفت: این افراد به صورت تیمی اقدامات خود را انجام می داده اند و طی روزهای اخیر با پرتاب گاز نیتروژن به داخل هفت مدرسه در شهرستان لارستان باعث ایجاد مشکل برای ۵۳ نفر از دانش آموزان شده بودند.

وی با بیان اینکه سه خانم دستگیر شده ضمن انجام اقدامات از آن فیلمبرداری و به شبکه‌های معاند از جمله شبکه تروریستی اینترنشنال ارسال می کرده‌اند، گفت: متهمان در تحقیقات انگیزه خود از این اقدامات را ایجاد جو بدبینی نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین ایجاد فضای ناامنی در مدارس اعلام کردند.

فرمانده انتظامی فارس با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی از این متهمان ادامه دارد، افزود: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و با افراد هنجارشکن به شدت برخورد می شود.

شهرستان لارستان در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×