» آرشیو » اهدای ۱۵۸۷ نسخه کتاب در طرح «نذر کتاب» به کتابخانه‌های عمومی کازرون
آرشیو - شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:12950 | ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۱۸

اهدای ۱۵۸۷ نسخه کتاب در طرح «نذر کتاب» به کتابخانه‌های عمومی کازرون

پرتو جنوب

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کازرون گفت: از ابتدای اجرای طرح «نذر کتاب» در این شهرستان تاکنون، ۱۵۸۷ نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اهدا شده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون؛ ندا زنگنه کازرونی نژاد در این باره بیان نمود: هدف از اجرای جشنواره نذر کتاب با شعار “به کتابهایت بال بده” که از ۲۰ مردادماه ۱۴۰۲ کلید خورده، مشارکت مردم در تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه‌هاست و مردم و مسئولین خیر و کتابدوست کازرونی در همین مدت یک ماهه نخست جشنواره نشان دادند همواره در عرصه فرهنگ اهدای کتاب، همراه و همیار کتابخانه ها هستند.
زنگنه کازرونی نژاد با یادآوری اینکه جشنواره نذر کتاب تا ۲۴ آبان‌ماه سال جاری ادامه دارد، گفت: تمامی همشهریان علاقه مند به شرکت در این طرح، می‌توانند با اهدای کتابهای نو یا استفاده شده خود به نزدیکترین کتابخانه عمومی شهرستان، در این امر خداپسندانه که موجب ترویج فرهنگ زیبای اهدای کتاب می شود مشارکت داشته باشند.
طرح «نذر کتاب»، حرکتی مردمی شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه انجام می‌دهند اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان، با اهدای کتاب که همانا غذای روح است، نیازمندان دانایی را بی‌نیاز می‌کنیم.
شایان ذکر است جشنواره مردمی «نذر کتاب» همزمان با سراسر استان، در شهرستان کازرون در حال اجراست و از همان روزهای نخست، با استقبال خوب همشهریان، تاکنون ۱۵۸۷ نسخه کتاب به ارزش ۱۱۶۴۸۱۰۰۰۰ ریال به کتابخانه‌ های عمومی شهرستان اهدا شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×