» آرشیو » گوگل از نسخه جدید اندروید رونمایی کرد
آرشیو - تکنولوژی
کد خبر:20765 | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۳۸

گوگل از نسخه جدید اندروید رونمایی کرد

پرتو جنوب

شرکت گوگل به تازگی اولین پیش نمایش از نسخه بعدی اندروید (اندروید ۱۵) را منتشر کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از سیتنا؛ شرکت گوگل به تازگی اولین پیش نمایش از نسخه بعدی اندروید (اندروید ۱۵) را منتشر کرد که نشان‌دهنده آغاز روند انتشار این سیستم عامل تا پایان سال جاری است.

به گفته مسئولین گوگل، اندروید ۱۵ شامل ویژگی‌های زیادی برای بهبود حریم خصوصی، افزایش امکانات برای توسعه‌دهندگان و افزایش عملکرد نرم‌افزار‌ها خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید این نسخه، افزایش سطح اندروید AD به ۱۰ است که باعث می‌شود تبلیغات هوشمندتر و مطابق با سلیقه کاربران نمایش داده شود.

همچنین قابلیت اشتراک‌گذاری بخشی از صفحه به جای کل آن نیز به اندروید ۱۵ افزوده شده است.

بیشتر بخوانید:

تنظیمات پیش فرضی که بلافاصله باید در دستگاه‌های خود خاموش کنید

در حوزه بهداشت و سلامت نیز انواع جدیدی از داده‌ها قابل ثبت و به اشتراک‌گذاری خواهد بود. دوربین‌های دستگاه‌های اندرویدی نیز تقویت می‌شوند.

اندروید ۱۵ به شما اجازه می‌دهد کنترل دقیق‌تری بر روی فلاش دوربین داشته باشید و اگر سازنده موسیقی هستید، اندروید ۱۵ پشتیبانی UMP را به برنامه‌های مجازی MIDI اضافه می‌کند که امکان عملکرد بیشتر با اپلیکیشن‌های ادغام و سینت‌سایزر (Synthesizer) را فراهم می‌کند.

از امروز نسخه ۱ پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان (Developer Preview ۱) در دسترس قرار گرفته است.

دومین پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان در ماه مارس و به دنبال آن نسخه‌های بتا متعدد بین ماه‌های آوریل و ژوئیه منتشر می‌شود.

بر اساس جدول زمانی گوگل، نسخه نهایی اندروید در ماه اوت یا سپتامبر ۲۰۲۴ آماده می‌شود. البته امکان دارد این تاریخ‌ها تغییر کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×