» آرشیو » به مناسبت هفته کتاب برگزار شد؛‌ «از نویسنده خوب به نویسنده عالی»
آرشیو - فرهنگی هنری
کد خبر:15732 | ۲۴ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۷

به مناسبت هفته کتاب برگزار شد؛‌ «از نویسنده خوب به نویسنده عالی»

پرتو جنوب

دورهمی دانش آموزان و کودکان نویسنده و تصویرگر کتاب استان فارس در اولین روز هفته کتاب و کتابخوانی برپا شد که در این برنامه دانش آموزان نویسنده اشعاری پیرامون کتاب را قرائت کردند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس؛ دور همی کودکان و نوجوانان نویسنده کتاب استان فارس کارگاه تخصصی «از نویسنده خوب به نویسنده عالی» با حضور دکترحسین علیان(روانشناس، نویسنده و شاعر) سه شنبه ٢٣ آبان ماه ساعت ١۶ در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.
برگزاری کارگاه تخصصی با عنوان ” از نویسنده خوب به نویسنده عالی ” توسط دکتر حسین علیان از دیگر برنامه های این همایش بود.

 

دکتر حسین علیان، روانشناس، شاعر و نویسنده بیش از ۱۳۰ عنوان کتاب در این کارگاه به چرایی نوشتن ، چگونگی نوشتن خلاق ، متن آرایی ، زیبانویسی ، ساده نویسی و ارتباط عالی با مخاطبان پرداخت و از کودکان و نوجوانان نویسنده و تصویرگر خواست تا با شفاف سازی اهداف ، تبیین ارزشها و نوآوری در نگارش ، کتابهای مفید، جذاب و کاربردی تدوین نمایند و از این رهگذر به رشد و تعالی جامعه کمک کنند دکتر علیان رشد کمی و کیفی دانش آموزان استان فارس به ویژه شهر شیراز را بسیار درخشان دانست و ادامه پرقدرت این مسیر زیبا را از خداوند منان خواستار شد.‌

صفورا کاظمی مسئول بخش ادبیات کودک و نوجوان کانون فرهنگی و تربیتی سمیه ناحیه ۴ شیراز و دبیر انجمن ادبی چکاوک گفت: کودکان و نوجوانان نویسنده این استان تاکنون با عزم و اراده ی خود و پشتیبانی خانواده هایشان قدم های بلندی را برداشته اند به طوری که در کشور بیشترین تعداد نویسنده کودک و نوجوان متعلق به استان فارس می باشد.
کاظمی در ادامه افزود: از همکاری خوب و حمایت علی داودی مدیر انتشارات کتیبه نوین از دانش آموزان نویسنده سپاسگزاری می کنم که بیشتری همکاری را با مجموعه ی پریسکه در جهت نشر کتاب های دانش آموزان داشته اند.
در این همایش چهار عنوان کتاب دانش آموزی رونمایی شد.
-کتاب کوآلا به قلم دانش آموز آیرا شرفی کلاس اول ابتدایی از مجتمع آموزشی بین الملل ناحیه ۱ شیراز
-کتاب گلی در باغ شیراز به قلم دانش آموز باران یگانه زاده کلاس سوم ابتدایی از مجتمع آموزشی امام علی (ع ) ناحیه ۱ شیراز
-کتاب سفر جادویی به زندیه به قلم امیرعلی یگانه زاده کلاس ششم ابتدایی از مجتمع آموزشی امام علی ( ع ) ناحیه ۱ شیراز
-کتاب بخاطر دوستی به قلم ملینا گرگین کلاس دوم از دبستان شهدای پتروشیمی ۱ شهرستان جم، استان بوشهر
در پایان توسط اداره کل ارشاد اسلامی فارس و مریم پناهنده مدیر کانون فرهنگی و تربیتی سمیه ناحیه ۴ شیراز از دانش آموزان نویسنده استان فارس تقدیر شد.

این همایش به کوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، کانون فرهنگی و تربیتی سمیه و با همکاری مرکز توسعه آموزش های نوین ایران، انجمن ادبی چکاوک و سرای هنر و اندیشه اجرا گردید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×