» سیاسی » هفت درخواست استاندار فارس از دستیاران مردمی سازی
سیاسی - شهرستان
کد خبر:22198 | ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۶

هفت درخواست استاندار فارس از دستیاران مردمی سازی

پرتو جنوب

استاندار فارس در همایش رشد و توانمندسازی دستیاران فرمانداران در امر مردمی سازی که با حضور دستیاران مردمی سازی فرمانداران شهرستان های فارس و یزد در شیراز برگزار شد، هفت درخواست را با این افراد مطرح و خواستار مشارکت دستیاران در حل این مسائل شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس؛ محمدهادی ایمانیه در همایش رویداد جوانه؛ رشد و توانمندسازی دستیاران فرمانداران در امر مردمی سازی که با حضور دستیاران مردمی سازی فرمانداران شهرستان های فارس و یزد در شیراز برگزار شد، به برخی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مردم و سپردن کار جامعه به دست مردم اشاره کرد و گفت: بیشترین مسائلی که باید به آنان توجه کنیم مسائل اجتماعی است.

استاندار فارس به نقش اساسی دستیاران مردمی در حل مشکلات تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: اساس بکارگیری دستیاران مردمی، پیوند عمیق مردم با بدنه اجرایی دولت است که در نهایت به حل مشکلات مردم می انجامد.

وی خطاب به دستیاران مردمی سازی حاضر در جلسه گفت: از شما بعنوان افراد برخاسته از بطن جامعه می خواهم راه کارهای عملیاتی برای صیانت از جمعیت و جوانی جامعه ارائه کنید؛ بررسی کنید که آیا اختصاص تسهیلات بانکی و ارائه مشوق های فعلی در افزایش ازدواج و افزایش فرزند آوری کافی است یا باید اقدامات دیگری در این زمینه انجام شود.
ایمانیه بر ضرورت تغییر نگاه به مسائل جامعه تاکید کرد و افزود: چه فرآیند یا اقدامی لازم است تا تغییر نگاه مردم به مقوله سفارش شده اسلام و فرزند آوری و در نهایت صیانت از جمعیت را باعث شود؛ این اولین درخواست بنده از شما دستیاران مردمی سازی است.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه به اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با مواد مخدر، جمع آوری معتادین متجاهر اشاره کرد و بررسی راه های مبارزه با این بلای خانمان سوز را دومین ماموریت دستیاران مردمی سازی عنوان کرد و در بخش دیگر سخنان خود عفاف و حجاب را بعنوان سومین موضوع مورد توجه قرار داد و گفت: معتقدیم برای کار اساسی در این حوزه باید برنامه ریزی اصولی داشت و باید با هدف و دستور کار مشخص وارد این حوزه شد و از ظرفیت مردم بالاترین استفاده را داشته باشیم.
وی تقش مردم در نهی منکر را یادآور شد و بر ضرورت توجه بیش از پیش بر اصل امر به معروف و نهی از منکر توسط خود مردم تاکید کرد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه فارس، در ادامه چهارمین موضوع گریبان‌گیر جامعه را اشتغال معرفی و تصریح کرد: هر روز مراجعات متعدد و مکاتبات فراوانی برای اشتغال داریم؛ اگرچه محیط کاری در بخش تولید فراهم است اما بعضا به دنبال کار اداری و میز نشینی هستند که می بایست تلاش شود تا فرهنگ کار و اشتغال تغییر کند و نگاه جوانان و نوجوانان از کار اداری به فعالیت های تولیدی تغییر یابد.

وی از نگاه دولت مبنی بر توسعه هنرستان ها و تبدیل دبیرستان ها به هنرستان ها هم سخن گفت و این اقدام را یکی از راه های حرفه آموزی در سنین نوجوانی و جوانی دانست و خاطر نشان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی هم باید در میدان بیایند و با استفاده از دانش خود محیط را برای ایجاد اشتغال خود و سایرین فراهم کنند؛ البته شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری در این زمینه فعال هستند اما توقع داریم سرعت بیشتری را در این حوزه شاهد باشیم.

نقش دانشگاه و مراکز آموز عالی، پنجمین موضوعی بود که استاندار فارس با دستیاران مردمی سازی دولت سیزدهم مطرح کرد و اظهار داشت: باور ما این است که همه امکانات، تجهیزات و اعتبارات کشور در هر سازمان و منطقه ای که قرار دارد متعلق به مردم است و باید به نفع مردم، حداکثر استفاده از آن ها صورت پذیرد.
وی ادامه داد: آمایش علمی دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم یکی از راه های استفاده حداکثری از این امکانات و همچنین مدیریت کردن تربیت دانشجوی مورد نیاز است؛ برای اینکه این آمایش به سرانجام برسید و ساماندهی شود نیازمند مطالبه مردمی هستیم و این موضوع نیز به دست شما میسر می شود.

محمد هادی ایمانیه به دستیاران مردمی سازی تاکید کرد که لازمه حل مشکلات مردم، دیدن مسائل و موضوعات بروز جامعه است و در ادامه هویت ملی و اسلامی مردم و جوانان را بعنوان ششمین درخواست، مورد توجه قرار داد و افزود: هویت ملی و اسلامی برای مردم و جوانان باید تقویت شود و آحاد جامعه از داشته های ملی و اسلامی خود احساس غرور کنند؛ تحقق این مهم نیز از طریق حکمرانی مردمی صورت می پذیرد که جزء لاینفک و رسالت دستیاران مردمی سازی است.

نماینده عالی دولت در فارس در هفتمین و آخرین خواسته خود، جهاد تبیین و ضرورت توجه جدی و ویژه به آن را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در ارائه دستاوردهای نظام ضعیف هستیم. این حجم فعالیت، بی نظیر است اما در انعکاس آن به مردم و با هدف ایجاد امید موفق نبوده ایم؛ باید مردم را به واقعیت های محقق شده امیدوار کرد و این نیز با مشارکت جدی شما و حضور عملیاتی در میدان اطلاع رسانی به تحقق می رسد.

همایش رویداد جوانه؛ رشد و توانمندسازی دستیاران فرمانداران در امر مردمی سازی از ۱۷ تا ۲۰ اسفند به میزبانی شیراز در حال برگزاری است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×