» آرشیو » شهید شاملی، نایب قهرمان لیگ برتر بانوان شد
آرشیو - ورزشی
کد خبر:2217 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۳۹

شهید شاملی، نایب قهرمان لیگ برتر بانوان شد

پرتو جنوب

سنگ آهن بافق در دیداری جذاب و تماشایی در عصر یک روز اردیبهشتی در تالار هندبال فدراسیون هندبال علی رغم شکست، قهرمان هجدهمین دوره لیگ برتر هندبال بانوان باشگاه‌های کشور شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، در دیدار برگشت فینال لیگ برتر بانوان از ساعت ۱۲ امروز، شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲، سنگ‌آهن بافق که دیدار رفت را با نتیجه ۲۸-۳۶ به سود خود به پایان برده بود، در پایان ۶۰ دقیقه رقابت جذاب و نفسگیر ۲۶ -۳۱ بازی را به شهید شاملی کازرون واگذار کرد اما به دلیل برد در بازی رفت کاپ قهرمانی را بالای سر ببرد.

نیمه نخست این دیدار پایاپای پیش رفت جائیکه دفاع مستحکم بافق اجازه گلزنی را از مهاجمان حریف گرفت و همین باعث خطا روی بازیکنان کازرون شد تا در همان دقایق ابتدایی ۴ ضربه پنالتی برای شاملی گرفته شود که جدال نگار زنده بودی و هانیه لک درون دروازه بافق صحنه های زیبایی خلق کرد.

در ضدحملات اما بافق موفق تر بود و اگر دقت بازیکنان نماینده یزد بیشتر بود اختلاف امتیاز بیشتر می‌شد.

در ادامه کازرون توانست نبض بازی را در اختیار گرفت و توانست اختلاف را کم و از بافق پیشی بگیرد.

چهره درخشان این نیمه هانیه لک دروازه بان سنگ آهن بافق بود که بارها با عکس العمل های فوق العاده خود مانع باز شدن دروازه اش شد اما نتوانست مانع شکست یک نیمه ای تیمش شود و بافق نیمه نخست را با نتیجه ۱۱-۱۵ شود.

در نیمه دوم شاملی که می‌دانست با زدن ۹ گل می تواند هنوز در کورس قهرمانی باقی بماند به آب و آتش زد و با استفاده از ضعف بافق توانست خیلی خوب پیش رود تا جاییکه در دقیقه ۱۴ نیمه دوم ۸ گل جلو افتاد و نتیجه ۱۸-۲۶ را روی تابلوی اعلام‌ نتیجه ثبت کرد.

دقایقی بعد شاملی توانست ۲۰-۲۹ پیش بیفتد تا پیش بینی اینکه کدام تیم قهرمان می شود، سخت شود.

بافق که قهرمانی را در خطر می دید کمی به خود آمد و توانست اختلاف گل را کاهش دهد هر چند شاملی کماکان تیم برتر میدان فینال بود.در پایان نیز علی رغم برد شاملی با نتیجه ۲۶ -۳۱ اما به دلیل اختلاف گل بازی نخست بافق قهرمان لیگ برتر هندبال بانوان شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×