» آرشیو » وزنه برداری ۸۹ کیلوگرم قهرمانی آسیا؛ جوادی ۲ برنز برای ایران کسب کرد/ کیانوش رستمی به مدال نرسید
آرشیو - ورزشی
کد خبر:2006 | ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۶

وزنه برداری ۸۹ کیلوگرم قهرمانی آسیا؛ جوادی ۲ برنز برای ایران کسب کرد/ کیانوش رستمی به مدال نرسید

پرتو جنوب

ملی‌پوش دسته ۸۹ کیلوگرم تیم وزنه‌برداری ایران موفق به کسب دو مدال برنز در رقابت‌های قهرمانی آسیا شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در ادامه رقابت دسته ۸۹ کیلوگرم در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی آسیا به میزبانی کره جنوبی، کیانوش رستمی و مصطفی جوادی دو ملی‌پوش ایران به همراه ۹ ورزشکار دیگر به روی تخته رفتند.

کیانوش رستمی که در حرکت یک‌ضرب در رده چهارم ایستاده بود، کار خود در دوضرب را با مهار وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی آغاز کرد. او در تلاش‌های دوم و سوم، دو بار پیاپی موفق به مهار وزنه ۲۰۷ کیلوگرمی نشد و در رده یازدهم حرکت دوضرب ایستاد. رستمی در مجموع نیز با ۳۵۱ کیلوگرم به مقام هشتمی دست یافت.

همچنین میر مصطفی جوادی در نخستین تلاش خود در دوضرب موفق به مهار وزنه ۱۹۷ کیلوگرمی شد. او در دو ضرب وزنه ۲۰۵ کیلوگرمی را به طور صحیح بالای سر نگه داشت، اما در تلاش سوم نتوانست در مهار وزنه ۲۱۱ کیلوگرمی ناکام ماند و با رکورد ۲۰۵ کیلوگرم به مدال برنز این حرکت رسید.

جوادی در مجموع نیز با ۳۶۴ کیلوگرم در رده سوم ایستاد و دومین مدال برنزش را کسب کرد.

در حرکت دوضرب «تائو تیان» از چین با ۲۲۲ کیلوگرم رکورد جهان را شکست و طلایی شد و «دا یین لی» از چین با ۲۱۶ کیلوگرم نقره گرفت.

در مجموع نیز «دا یین لی» با ۳۹۶ کیلوگرم به مدال طلا رسید و «تائو تیان» با ۳۸۷ کیلوگرم در رده دوم ایستاد.

کاروان اعزامی ایران تاکنون موفق به کسب ۲ طلا و یک نقره توسط حسین سلطانی، ۲ مدال برنز توسط فاطمه کشاورز و ۲ برنز توسط میرمصطفی جوادی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×