» سیاسی » وزیر کشور: اتباع غیرمجاز باید به کشورشان بازگردانده شوند
سیاسی
کد خبر:26425 | ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۹

وزیر کشور: اتباع غیرمجاز باید به کشورشان بازگردانده شوند

پرتو جنوب

وزیر کشور در سفر به استان فارس گفت: اتباع غیرمجاز باید به کشورشان بازگردانده شوند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، احمد وحیدی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری ستاد ساماندهی اتباع بیگاه و جلسه قرارگاه اجتماعی استان فارس گفت: اهمیت پرداختن به آسیب های اجتماعی و کنترل و مهار آن بسیار مهم و از سیاست های جدی دولت و شهید جمهور و مطالبات اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان گزارشی از انجام وظایف در قرارگاه اجتماعی ارایه دادند، گفت: اقدامات و زیرساخت‌های مناسبی در سطح استان فارس انجام گرفته و ایجاد شده است که می توان بعنوان الگو در سایر نقاط کشور نیز اجرا شود.

وزیر کشور کنترل آسیب های اجتماعی را نیازمند مشارکت مردم دانست و گفت: بخش قابل توجهی از آسیب های اجتماعی حاصل فرهنگ منحط غربی است که جامعه را آزار می دهد و حل آن به تنهایی از عهده دستگاه ها و ارگان های دولتی بر نمی آید و باید مردم و حلقه‌های میانی برای مهار این معضلات وارد میدان شود.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی هایی که در سطح استان فارس انجام شده هماهنگی خوبی بین ارگان‌ها در این استان برای کنترل آسیب های اجتماعی ایجاد شده که امیدواری ها را در این حوزه و کنترل آسیب‌ها افزایش داده است.

وحیدی در ادامه به مسأله ساماندهی اتباع خارجی نیز اشاره کرد و افزود: باتوجه به ملاحظاتی که در کشور وجود دارد نمی‌توانیم اتباع غیرمجاز را بپذیریم و اصولاً سقف پذیرش اتباع عدد مشخصی و براساس نیاز بازار کار و اطلس مشاغل تهیه شده در وزارت کار است که برای ساماندهی هرچه بهتر این حوزه باید برنامه ریزی درستی صورت گیرد.

وزیر کشور در خاتمه تاکید کرد: تمام اتباع غیرمجاز باید به کشورشان بازگردانده شوند و بخشی هم که به صلاح دید استان مشکل و مانعی برای حضورشان نیست باید ساماندهی و نظارت دقیقی بر روند سکونت این قشر صورت پذیرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×