» آرشیو » ارایه ویزیت رایگان بیماران حاد اعصاب و روان در منزل
آرشیو - دانش و سلامت
کد خبر:4590 | ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۷

ارایه ویزیت رایگان بیماران حاد اعصاب و روان در منزل

پرتو جنوب

به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در راستای اجرای برنامه های حوزه سلامت روان در طرح تحول نظام سلامت، ویزیت رایگان بیماران حاد اعصاب و روان توسط تیم سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه در منزل در حال اجراست.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر عباس رضاییان زاده ضمن بیان اینکه در بین بیماران مبتلا به اختلالات اعصاب و روان، افرادی هستند که علاوه بر سلامت روان، از سلامت جسمی برخودار نیستند، افزود: ویزیت بیماران حاد اعصاب و روان که توانایی حضور فیزیکی در مرکز تخصصی سلامت روان جامعه نگر را ندارند، توسط تیم سلامت روان معاونت بهداشت با حضور در منزل انجام می شود.

او با اشاره به اینکه عدم پوشش بیمه ای و نبود توان مالی کافی از مسایل بیشتر افراد مبتلا به بیمارهای روانی است، تاکید کرد: این مشکلات، باعث انصراف این بیماران از ادامه درمان می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این طرح ویزیت بیمار به صورت رایگان و بدون دریافت هیچ هزینه ای انجام می شود.

این مقام مسوول در دانشگاه اظهار کرد: ویزیت در منزل، تا قبل از تاسیس مرکز سلامت روان جامعه نگر فقط در بیمارستان ابن سینا اجرا می شد و خوشبختانه از سال ۱۴۰۰ تاکنون، این خدمت ارزشمند، به همت گروه سلامت روان و همکاری مرکز بهداشت شهدای انقلاب شهرستان شیراز به طور هفتگی، در حال اجرا است.

دکتر رضاییان زاده ادامه داد: اعضای تیم خدمت رسان، رزیدنت اعصاب و روان، پزشک عمومی و مددکار (روانشناس) است و با هدف ویزیت بالینی، تجویز داروهای مورد نیاز، حمایت مالی، تحویل بسته های معیشتی، روان درمانی، مشاوره، توانبخشی و در نهایت کاهش عود بیماری و بازگشت بیمار به جامعه بر بالین بیماران حاضر می شوند.

او در ادامه افزود: حمایت های خانوادگی و اجتماعی بیشتر موجب بهبود سریع تر بیماری روانی می شود و عوارض ناشی از آن نیز به مراتب کاهش می یابد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×