» آرشیو » ١٢٣ دستگاه اتوبوس جدید از منابع داخلی شهرداری شیراز و تسهیلات دولتی خریداری شده است
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14049 | ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۲

١٢٣ دستگاه اتوبوس جدید از منابع داخلی شهرداری شیراز و تسهیلات دولتی خریداری شده است

پرتو جنوب

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ١٢٣ دستگاه اتوبوس جدید از منابع داخلی شهرداری شیراز و تسهیلات دولتی نیز خریداری شده که ۵٢ دستگاه آن به ناوگان اضافه شده و مابقی در انتظار تعهدات خودروساز قرار دارد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مصطفی کیانی رحیمی در آیین بهره‌برداری از ناوگان جدید حمل‌ونقل عمومی این کلان‌شهر بیان کرد: امروز به یمن ورود رئیس‌جمهور و هیئت ‌دولت به استان فارس، پروژه‌های مختلفی در شیراز افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شوند که بخش عمده‌ای از آنها مربوط به پروژه‌های حمل‌ونقل و ترافیکی است.

او ادامه داد: بهره‌برداری از ناوگان جدید حمل‌ونقل عمومی شامل اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها، تاکسی‌های جدید و میدل باس‌ها می‌شود.

به گفته کیانی رحیمی؛ ١٢٣ دستگاه اتوبوس جدید از منابع داخلی شهرداری و تسهیلات دولتی نیز خریداری شده که ۵٢ دستگاه آن به ناوگان اضافه شده و مابقی در انتظار تعهدات خودروساز قرار دارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه بیش از ۵٠ درصد ناوگان وسیع بیش از ٧۵٠ دستگاهی کلان‌شهر شیراز نیازمند نوسازی است، گفت: خرید این ١٢٣ دستگاه اتوبوس قطعا پاسخگوی نوسازی کامل نیست.

او ادامه داد: شهرداری شیراز تصمیم گرفته با تأیید و همراهی شورای اسلامی شهر این کلان‌شهر نسبت به تأمین یک‌هزار واحد دیگر اتوبوس برقی و دیزلی از منابع داخلی شهرداری و با همکاری بانک‌های همکار اقدام کند که در این راستا برای خرید ٢٠٠ دستگاه اتوبوس برقی با خودروساز داخلی به تفاهم‌نامه رسیده است و ۳۰۰ دستگاه نیز از محل داخلی خود خریداری می‌کند و ۵۰۰ دستگاه را هم قرار است با مشارکت بانک همکار تأمین کند.

کیانی‌رحیمی اضافه کرد: همچنین شهرداری شیراز در راستای نوسازی ناوگان مینی‌بوس ۶۴ دستگاه فرسوده نیز اقدام به خرید ۴۵ دستگاه ون جدید کرده که ۴۳ دستگاه آن وارد ناوگان شده و مابقی به زودی به ناوگان عمومی اضافه خواهد شد.

رئیس کمیته حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز افزود: خرید ٧۵ دستگاه میدل باس نیز در آذرماه امسال انجام و تا پایان سال محقق خواهد شد.

ا‌و ادامه داد:‌ ٩٩۶٧ واحد تاکسی در شیراز داریم که ٨ هزار واحد آن نیازمند نوسازی است که یک اقدام جدی را می‌طلبید و شهرداری شیراز در این راستا با تأیید شورای اسلامی، تأمین هزار واحد تسهیلات کم بهره را در دستور کار قرار داد و یک‌هزار واحد دیگر طی شش ماه آینده به بانک معرفی خواهد شد.

به گفته کیانی‌رحیمی؛ نوسازی و تأمین سه هزار واحد دیگر تاکسی نیز در دستور کار تا سال ١۴٠۴ قرار گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×