» آرشیو » پاکدل: امیدواریم میزبان رویدادهای بزرگ‌تری باشیم
آرشیو - ورزشی
کد خبر:3433 | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۵

پاکدل: امیدواریم میزبان رویدادهای بزرگ‌تری باشیم

پرتو جنوب

رئیس فدراسیون هندبال ابراز امیدواری کرد ایران میزبان رویداد بزرگتری در زمینه برگزاری مسابقات هندبال باشد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال پس از پیروزی تیم فولاد مبارکه سپاهان مقابل تیم الکاظمه کویت در جام باشگاه‌های آسیا در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ گفت: بعد از حدود ۱۹ سال میزبان مسابقات هندبال باشگاه های آسیا شدیم و این اتفاق بزرگی است زیرا کنفدراسیون هندبال آسیا میزبانی را به راحتی به هر کشوری نمی‌دهد. با همتی که در شهر اصفهان و باشگاه سپاهان شاهد هستیم، در این میزبانی روسفید شدیم و تاکنون رضایت کامل مسئولان فدراسیون هندبال آسیا را کسب کردیم.

وی در خصوص سطح کیفی جام باشگاه‌های هندبال آسیا نیز افزود: تیم‌هایی که در این مسابقات حضور دارند، به خصوص تیم‌های عربی جمعی از ستاره‌های جهان هندبال را در تیم خود جمع کرده‌اند برای همین سطح کیفی این مسابقات بسیار بالاتر از رقابت قهرمانی آسیا است. هر تیم حداقل ۴ بازیکن خوب جهان هندبال را به خدمت گرفته است و از نظر کیفی نسبت به گذشته بازی‌های نزدیک و جذابی داریم. این بازی‌ها یک کلاس آموزشی بزرگ برای هندبال کشور ما است.

پاکدل در خصوص بازی سپاهان و الکاظمه نیز گفت: سپاهان پیروزی خوبی مقابل الکاظمه کویت کسب کرد. بازی طوری پیش رفت که هر اتفاقی ممکن بود رخ دهد اما بازیکنان مسابقه را به خوبی به پایان رساندند. امیدواریم در دیدار الکاظمه و الریان نتیجه‌ای که به نفع ما است رقم بخورد تا سپاهان از گروه خود بالا برود.

وی با بیان اینکه اگر تیم‌های ایرانی به نیمه‌نهایی صعود کنند، این جام برای ما شیرین‌تر می‌شود، ادامه داد: شهیدشاملی کازرون رقابت سختی با الکویت، قهرمان فصل قبل گذشته مسابقات داشت. برای این تیم هم آرزوی موفقیت می‌کنیم.

پاکدل همچنین در خصوص تفاوت سطح هندبال در شرق و غرب آسیا نیز بیان کرد: در لیگ‌های شرق آسیا برخلاف غرب آسیا سرمایه‌گذاری خوبی انجام نمی‌شود و خب لیگ هندبال پویایی ندارند. در سنوات گذشته نیز کمتر شاهد حضور تیم‌های شرقی بودیم. در بانوان نیز تیم‌های شرقی حضور پویایی ندارد اما کشورهای عربی سرمایه‌گذاری بزرگی در لیگ‌های خود کرده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم میزبان رویدادهای بزرگ‌تری باشیم، گفت: امیدوارم پایان خوشی در این مسابقات داشته باشیم.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×