» آرشیو » پرداخت ۱۸ هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری های فارس
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:19056 | ۲۷ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸

پرداخت ۱۸ هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری های فارس

پرتو جنوب

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه امسال افزون بر ۱۸ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده توسط دولت به ۱۱۸ شهرداری این استان پرداخت شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، احسان اصنافی، صبح چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: درآمد حاصل از عوارض ارزش افزوده که در اختیار شهرداری ها قرار گرفته شامل کشوری و استانی می شود که کشوری مربوط به سوخت و کمک های دولتی است و استانی نیز مربوط به سه درصد وصولی است که نسبت به جمعیت توزیع می شود.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۸ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریالی که در ۹ ماهه امسال به شهرداری های فارس پرداخت شده، ۱۵ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال استانی و مابقی کشوری است و سهم شهرداری شیراز نیز افزون بر ۲۲۰ میلیارد ریال بوده که افزایش این عدد که نسبت به سال گذشته کاهش بسیار داشته را دنبال می کنیم.

وی اظهار کرد: سال گذشته نیز افزون بر ۲۶ هزار میلیارد و ۳۳۲ میلیون ریال از محل عوارض ارزش افزوده به شهرداری های استان پرداخت شد که از این میزان ۱۱ هزار میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال استانی و مابقی کشوری بود.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری فارس افزود: سال گذشته سهم شهرداری شیراز از این عدد سه هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال بود.

اصنافی گفت: علاوه بر این ۱۳ دستگاه کامیون، ۵۲ دستگاه ون و حدود ۴۵ دستگاه اتوبوس نیز به شهرداری های استان واگذار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×