» ورزشی » آغاز پویش “کاشت نهال همگانی” در فارس
ورزشی
کد خبر:21778 | ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

آغاز پویش “کاشت نهال همگانی” در فارس

پرتو جنوب

رئیس انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس از آغاز به کار پویش سراسری درختکاری در حومه شهر با شعار “کاشت نهال همگانی” خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب، محمدرضا جعفری رئیس انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس اظهار کرد: این پویش به صورت مستمر تا اردیبهشت سال آینده از سوی انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس پیگیری خواهد شد و در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در اسفندماه اقدامات ویژه‌ای با همکاری شهرداری‌ها، شوراها، سازمان‌های مردم‌نهاد، دستگاه‌های اجرایی مرتبط و بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود.
وی افزود: در اجرای این پویش از تمامی ظرفیت‌های قانونی انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس و تعامل بین بخشی با سایر دستگاه های اجرایی ، شهرداری ها و پتانسیل ورزشکاران و خانواده بزرگ نابینایان و کم بینایان بهره خواهد برد.
وی افزود: تمامی ملاحظات و پیوست‌های علمی، زیست محیطی، اجتماعی و فرهنگی و آموزشی مطرح در این حوزه در برنامه ریزی‌ها و اقدامات اجرایی مدیریت شهری لحاظ و به آنها توجه کافی و لازم خواهد شد و این برنامه در ارتفاعات شهر شیراز و سایر شهرستان های فارس جهت گسترش فرهنگ همگانی کاشت نهال استفاده خواهد شد.
محمدرضا جعفری با بیان اینکه سلامت محیط زیست، ضامن حفظ سلامت و نشاط جامعه و یک فرهنگ حسنه عمومی است، گفت: موضوع محیط زیست و حفاظت از آن از جمله مطالبات و انتظارات عموم است و در این راستا حفظ و گسترش فضای سبز شهری در کیفیت زیست شهروندان موثر است و موضوع درختکاری با دو کارکرد اکولوژیکی و اجتماعی به حفظ محیط زیست کمک می‌کند.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع ضرورت دارد مردم در کنار ورزشکاران انجمن ورزش های همگانی نابینایان و کم بینایان استان فارس، تشکل‌های مردمی، سازمان‌های مردم نهاد و فعالان فضای مجازی بیش از گذشته در این عرصه فعال شوند و وظایف و تکالیف خود را در قبال محیط زیست مرور و برای ادای سهم و مسئولیت خود تلاش کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×