» آرشیو » شهردار منطقه ۶ شیراز خبر داد: پیاده روسازی با حفظ فضای سبز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:14692 | ۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۵

شهردار منطقه ۶ شیراز خبر داد: پیاده روسازی با حفظ فضای سبز

پرتو جنوب

عملیات ادامه احداث پیاده رو کوچه ۲۳ میرزای شیرازی شرقی

احداث این پیاده‌رو با هدف ایمنی در تردد شهروندان و حفظ فضای سبز موجود با رویکرد حفاظت از درختان در دل باغ‌ها که یکی از رسالت‌های شهرداری منطقه شش است ؛ صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی منطقه شش‌؛ اولویت حفظ درختان موجود در باغ‌ها از یک سو و احداث پیاده‌راه‌ ها برای تردد راحت و ایمن‌تر شهروندان و بهره گرفتن از فضای سبز موجود از سویی دیگر، ‌‌به عنوان فاکتورهای ارائه خدمات و پاسخگویی به نیازهای شهروندان در دستور کار شهرداری منطقه قرار دارد.

مسعود قادری شهردار منطقه ۶ شهرداری شیراز گفت: عملیات احداث و بهسازی پیاده‌روهای سطح منطقه برای استفاده همه کاربران از جمله افراد توان‌خواه، سالمندان و کودکان در حال اجرا است.

قادری با اشاره به اینکه ادامه عملیات احداث پیاده‌روسازی کوچه ۲۳ میرزای شیرازی شرقی به دلیل مجاورت با باغ‌های منطقه از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است؛ عنوان کرد: در ادامه احداث پیاده ‌رو کوچه ۲۳ میرزای شیرازی بعنوان یک درخواست مردمی و نیاز به تردد ایمن شهروندان جهت عبور از میرزای شیرازی شرقی به سمت خیابان خلبانان نیاز به تعریض داشت که این کار به همت همکاران واحد خدمات شهری منطقه، با حفظ درختان موجود در حال انجام است.

قادری ادامه داد: دیوارکشی، موزاییک‌فرش و نصب پایه‌های روشنایی از جمله عملیات اجرایی در حال انجام در پیاده‌رو سازی این محور است.

به گفته شهردار منطقه شش، هدف از اجرای این طرح، بهبود عبور و مرور و مناسب سازی بستر تردد عابران پیاده (افزایش ضریب ایمنی‌، تردد آسان‌، ترغیب به امر پیاده‌روی‌) از خیابان خلبانان به میرزایی شیرازی و بالعکس است.

وی خاطرنشان کرد‌: یکی از نکات مهم در بهسازی معابر، رعایت استانداردهای فنی در جهت سهولت تردد افراد توان خواه و سالمندان است که از اولویت های این پروژه ا‌ست.

شهردار منطقه شش گفت‌: در عملیات بهسازی پیاده‌روها، مواردی از جمله تأمین روشنایی مناسب‌، بهسازی باغچه‌ها در طول مسیر، نصب استند سنگی (موانع تردد موتور سیکلت و دوچرخه ها‌، پارک و بوستان‌ها) و نصب صندلی‌هایی برای استفاده شهروندان از عملیات تکمیلی این پروژها است .

قادری در ادامه گفت: موارد مذکور با رعایت مؤلفه‌های کیفی، به سرعت اجرا شده و به بزودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهندس قادری در پایان با اشاره به این‌که ارتقاء سطح کیفی ساختارهای شهری و رضایت شهروندان از اهداف کلان همه پروژها‌ی اجرا شده و در دست اجراست، خاطرنشان کرد: محیط زندگی در شیراز باید درخور و شایسته‌ی شهروندان باشد و باید شهری ساخته شود که پاسخگوی درخواست‌های تمام افراد با نیازهای ویژه باشد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×