» سیاسی » پیش‌بینی ۳۵۱۷ شعبه اخذ رأی در فارس
سیاسی
کد خبر:26652 | ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۳

پیش‌بینی ۳۵۱۷ شعبه اخذ رأی در فارس

پرتو جنوب

رئیس ستاد انتخابات فارس از پیش‌بینی ۳ هزار و ۵۱۷ شعبه اخذ رأی برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در این استان خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس؛ دکتر اسماعیل قزل سفلی رئیس ستاد انتخابات استان فارس با بیان پیش‌بینی ۳ هزار و ۵۱۷ شعبه اخذ رأی برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی گفت: این شعب اخذ رأی به صورت ثابت و سیار، روستایی و شهری در نظر گرفته شده‌اند.
وی از سازماندهی ۲ هزار و ۹۱۰ نفر در قالب معتمدان هیئت اجرایی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در استان فارس خبر داد و افزود: با کمک این افراد ۹۷ هیئت اجرایی انتخابات در استان فارس شکل گرفت.
قزلسفلی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات مجلسی که اخیراً برگزار شد، یک تفاوت دارد، افزود: پیش از این، برای چند شهرستان یک حوزه انتخابیه اصلی و مابقی حوزه انتخابیه فرعی بودند اما اکنون همه شهرستان‌ها حوزه‌های انتخابیه اصلی و بخشداری‌ها حوزه انتخابیه فرعی هستند.
رئیس ستاد انتخابات فارس اظهار کرد: برای انتخابات ریاست جمهوری ۳۷ حوزه انتخابیه و هیئت اجرایی اصلی و ۶۰ حوزه انتخابیه و هیئت اجرایی فرعی در سطح استان فارس شکل گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در این ایام بحث آموزش فرمانداران، بخشداران، کارشناسان سیاسی و فناوری انتخابات بخشداری‌ها و به طور کلی عوامل اجرایی انتخابات را دنبال می‌کنیم، گفت: علاوه بر این‌ها جلسات آموزشی مشترک بین هیئت نظارت و هیئت اجرایی به منظور ایجاد هماهنگی‌های بیشتر در سطح استان برگزار می‌کنیم.
قزلسفلی با تأکید بر اینکه در ستاد انتخابات فارس خود را نگهبان رأی مردم می‌دانیم، گفت: در ۴ راهبرد رقابت، مشارکت، امنیت و سلامت رهبر معظم انقلاب که برای انتخابات برای ما ترسیم کرده‌اند، بر روی سلامت فوق‌العاده متمرکز هستیم و این آموزش‌ها نیز برای آن است که سلامت انتخابات را تضمین کنیم تا هیچ‌کس هیچ نقطه ابهامی نداشته باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تأکید کرد: هیچکدام از اعضای هیئت اجرایی انتخابات حق فعالیت له یا علیه کاندیدایی ندارد و ما این فعالیت‌های انتخاباتی را به دقت رصد و نظارت می‌کنیم و اگر در جایی و در هر سطحی شاهد بروز تخلف باشیم، حتماً با آن برخورد خواهیم کرد.
وی با تأکید بر اینکه رأی مردم را یک امانت الهی دست خود می‌دانیم، گفت: دولت خود را ملزم به برگزاری انتخابات سالم و قانونمند می‌داند و این مسئله را با قوت و قدرت دنبال می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×