» آرشیو » کل کشور تا پایان هفته بارانی خواهد شد
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:16859 | ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۵۱

کل کشور تا پایان هفته بارانی خواهد شد

پرتو جنوب

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدیدی وارد کشور خواهد شد که از امشب تهران و شهرهای شمالی را درگیر خواهد کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: فردا دوشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از اردبیل بارش باران و وزش باد همراه با کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، سه شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در نواحی شمال غرب، غرب، غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های البرز غربی رگبار باران گاهی رعد و برق وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه با تشدید فعالیت سامانه بارشی گستره آن غالب مناطق نیمه غربی کشور را در بر خواهد گرفت.

او بیان کرد: پنجشنبه از شدت بارش در شمال غرب کشور کاسته شده و سامانه بارشی در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در غرب جنوب غرب مرکز و جنوب ارتفاعات و دامنه‌های البرز سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از شمال شرق کشور فعالیت خواهد داشت. همچنین پنجشنبه در نواحی شرق و جنوب شرق کشور افزایش سرعت باد و در برخی نواحی مستعد خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.

او گفت: از دوشنبه تا اوایل وقت سه شنبه با توجه به پایداری و سکون هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی دور از انتظار نیست.

ضیائیان اظهار کرد: در استان تهران بر سرعت وزش باد در استان افزوده می‌شود و این روند تا دوشنبه (۲۰ آذر) ادامه خواهد داشت بنابراین کاهش شاخص کیفی هوا طی مدت یاد شده در برخی نواحی استان تهران به‌ویژه در جنوب و غرب که شدت وزش باد بیشتر است دور از انتظار نیست.

او گفت: از امشب تا پایان هفته جاری در سطح استان افزایش ابر و از اواخر وقت چهارشنبه بارش باران و در ارتفاعات، مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود. از نظر دمایی هم از روز سه‌شنبه روند تدریجی کاهش دما آغاز خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×