» آرشیو » برای اولین بار در کشور کارخانه نوآوری برق و انرژی در شیراز ایجاد می شود
آرشیو - شهرستان
کد خبر:2214 | ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۵

برای اولین بار در کشور کارخانه نوآوری برق و انرژی در شیراز ایجاد می شود

پرتو جنوب

طی مراسمی در محل پژوهشگاه نیرو تفاهم نامه راه اندازی اولین کارخانه نوآوری برق و انرژی کشور در شرکت توزیع برق شیراز مبادله شد.

به گزارش پرتو جنوب، مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز در حاشیه این مراسم گفت: هدف از راه اندازی این کارخانه، ایجاد اکوسیستم فناوری، نوآوری و کارآفرینی در حوزه برق و انرژی با استفاده از ظرفیت های بی بدیل استان فارس و شهر شیراز مانند بزرگترین کارخانه نوآوری کشور، یکی از بزرگترین پارک‌های علمی فن آوری کشور، کارخانجات بی نظیر تولیدی مرتبط با برق و الکترونیک ، پردیس شرکتهای دانش بنیان، دانشگاههای شیراز و صنعتی شیراز به عنوان قطب های علمی جنوب کشور است.

محمدرضا سلاحی گفت: پردیس علم و فناوری فارس، سرمایه انسانی ارزشمند شرکت توزیع برق شیراز و سایر شرکتهای توزیع و همچنین استارت آپ ها، نخبگان علمی و صنعتی و شرکتهای دانش بنیان در جهت تامین بخشی از نیازهای فناورانه مورد نیاز گستره صنعت برق جنوب کشور از دیگر ظرفیت های بالقوه در استان است که تاسیس این کارخانه به استفاده بهینه از این ظرفیت ها کمک شایانی میکند.

مینا سجادی مسئول راه اندازی کارخانه نوآوری برق و انرژی شیراز نیز این اقدام را نقطه عطفی در توسعه فناوری و تجاری سازی ایده های خلاقانه جوانان متخصص دانست تا از این طریق، ضمن استفاده از دانش و مهارت و سرمایه فکری آنان، صنعت برق نیز همسو با رشد تکنولوژیک از این فرصت بهره مند شود.

وی ضمن دعوت از استارت آپ ها، شرکتهای کوچک و افراد خلاق و نوآور و تولید کننده های کوچک برای حضور در این کارخانه، گفت: محصولات این کارخانه بر اساس ایده صاحبان افراد خلاق برای رفع نیازهای شرکت های برق و انرژی، شکل گرفته و در این فضا زمینه برای پرورش ایده های مختلف فراهم شده است، بنابراین تمامی شرکتها و اشخاص علاقمند میتوانند با حضور در این کارخانه، ایده خود را تبدیل به محصول نهایی کرده و به بازار عرضه کنند.

بر اساس این گزارش این کارخانه پس از طی تشریفات قانونی و انجام مقدمات با مساحت ۱۸۰۰ مترمربع در دو طبقه در محل مرکز رشد پژوهشگاه نیرو در فارس راه اندازی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×