» آرشیو » کشف و توقیف بیش از ۴۰۰۰ قلم کالای غیر مجاز در کازرون
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15014 | ۸ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۷

کشف و توقیف بیش از ۴۰۰۰ قلم کالای غیر مجاز در کازرون

پرتو جنوب

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از کشف و توقیف ۴ هزار و ۱۴۴ قلم کالای دارویی غیر مجاز و قاچاق در شهرستان کارزون خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «محمد جواد راعی» با تاکید بر مبارزه جدی دانشگاه با قاچاق کالاهای سلامت محور در سطح استان، گفت: در بازرسی از عطاری ‌ها و فروشگاه ‌های غیر مجاز کازرون، یک میلیارد و ۶۵۵ میلیون ریال از انواع داروهای غیر مجاز و قاچاق، فرآورده های گیاهی و دست ساز و مکمل ‌های ورزشی قاچاق کشف و توقیف شد.

او افزود: در بازدید میدانی کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور این معاونت و همراهی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان کازرون، فرماندهی انتظامی، نماینده دادستان عمومی و انقلاب، رئیس دایره نظارت بر اماکن عمومی و کارشناس اتاق اصناف کازرون، فعالیت عطاری ‌ها و صنوف فروش مکمل های ورزشی این شهرستان بررسی و یکی از این واحدهای صنفی متخلف تعطیل شد.

دکتر راعی با هشدار نسبت به برخورد قانونی با تهدید کنندگان سلامت مردم، اظهار کرد: عرضه داروهای چاقی و لاغری غیر‌مجاز، داروهای مخدر، مکمل های ورزشی قاچاق و داروهای سقط جنین به دلیل دخالت در امور پزشکی و عرضه قرص برنج به دلیل به خطر انداختن سلامت مردم، در عطاری ها و صنوف عرضه مکمل ‌های ورزشی ممنوع است.

معاون غذا و دارو دانشگاه با هشدار نسبت به برخورد قانونی با تهدید کنندگان سلامت مردم، از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده تخلفات در زمینه فروش و عرضه داروهای غیر‌مجاز، به شبکه بهداشت و درمان شهرستان محل زندگی خود مراجعه کرده و یا با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×