» آرشیو » کانن دیگر مدل جدیدی از دوربین‌های DSLR پرچمدار معرفی نخواهد کرد
آرشیو - تکنولوژی
کد خبر:134 | ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸

کانن دیگر مدل جدیدی از دوربین‌های DSLR پرچمدار معرفی نخواهد کرد

پرتو جنوب 00:11 زمان مطالعه: 20 دقیقه

مدیرعامل کانن در مصاحبه جدیدی اعلام کرده که بازار به سرعت در حال تغییر و حرکت به سمت دوربین‌های بدون آینه است. از این رو، کانن EOS-1D X Mark III آخرین مدل از سری دوربین‌های پرچمدار EOS-1 خواهد بود و این شرکت در نهایت تولید دوربین‌های پرچمدار DSLR را به نفع دوربین‌های بدون آینه متوقف می‌کند.

به گزارش وب‌سایت Canon Rumors، «فوجیو میتارای»، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کانن اخیرا در مصاحبه با یک روزنامه ژاپنی درباره تسخیر بازار توسط دوربین‌های بدون آینه صحبت کرده است. او می‌گوید این شرکت با توجه به نیاز بازار تمرکز خود را به تولید دوربین‌های بدون آینه معطوف کرده و در نهایت به تولید دوربین‌های DSLR پرچمدار پایان می‌دهد.

البته کانن همچنان درنظر دارد تا با توجه به نیاز بازارهای خارجی به تولید دوربین‌های DSLR پایین‌رده و میان‌رده ادامه دهد. ولی دیگر نباید منتظر جانشینی برای دوربین Mark III باشیم. سخنگوی کانن نیز در تایید این گفته‌ها افزود: «گفته‌های آقای میتارای در این مصاحبه به همان شکلی که در مقاله آمده، درست است.» با این حال او تاکید می‌کند که تاریخ دقیق پایان کار خط تولید دوربین‌های پرچمدار DSLR هنوز مشخص نشده است.

کانن: آینده متعلق به دوربین‌های بدون آینه است


پرچمدار بعدی شرکت کانن دوربینی به نام EOS R1 خواهد بود که انتظار می‌رود الهامات زیادی از EOS-1D X Mark III و EOS R3 داشته باشد، اما در رده دوربین‌های DSLR پرچمدار قرار نخواهد گرفت. پیش‌تر در شایعات آمده بود که کانن در سال ۲۰۲۲ خط تولید دوربین‌های خود را مدرن‌تر می‌کند.

دوربین EOS-1D X مارک ۳ که در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ معرفی شد از سنسور ۲۰.۱ مگاپیکسلی استفاده می‌کند و فناوری فوکوس خودکار Dual Pixel دارد. پردازنده این دستگاه Digic X است که اجازه می‌دهد دامنه بومی ISO از ۱۰۰-۱۰۲,۴۰۰ به ۵۰-۸۱۹,۲۰۰ برسد. این دوربین قابلیت فیلم‌برداری خام ۵.۵K RAW و ویدیوهای برش‌نخورده ۴K 60P را می‌دهد. قیمت این محصول در زمان عرضه ۶۵۰۰ دلار بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×