» آرشیو » آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا ۲۰ آبان ۱۴۰۲
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15503 | ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۲

آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا ۲۰ آبان ۱۴۰۲

پرتو جنوب

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه بیستم آبان ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۹۰ هزار و ۳۹۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۱۸۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۵ هزار و ۳۵۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۵۹۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۴۶۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۹۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.
هم اکنون ۳۳۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۱۴ نفر است.
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۹۴۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۹۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×