» شهرستان » کشف و معدوم سازی ۲۰ کیلوگرم کالای غیرمجاز از عطاری های کازرون
شهرستان
کد خبر:24221 | ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۲۸

کشف و معدوم سازی ۲۰ کیلوگرم کالای غیرمجاز از عطاری های کازرون

پرتو جنوب

کارشناسان سلامت محیط و غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان و رئیس حوزه اماکن عمومی شهرستان کازرون در بازدید از عطاری ها، موفق به کشف و معدوم سازی ۲۰ کیلوگرم کالای غیرمجاز شدند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، رئیس شبکه گفت: در بازدید کارشناسان بهداشت از عطاری ها، محدوده مجاز فعالیت آنها، وجود کالاهای قاچاق مانند قرص های چاقی، لاغری و مکمل های بدن سازی، داروهای ترک اعتیاد، داروهای رفع کننده اختلالات جنسی، درمان کم خونی و پیشگیری از بارداری، عرضه قرص برنج و هرگونه دخالت در امور پزشکی و دارویی را بررسی می کنند.

دکتر “محسن معینی” افزود: با هماهنگی اتاق اصناف شهرستان، کارگاه آموزشی برای صنف عطاری ها برگزار و پیرامون محدوده مجاز فعالیت آنها، ضرورت رعایت مفاد چک لیست مقررات بهداشتی و پرهیز از عرضه نمک دریا و قرص برنج، نکاتی از سوی کارشناسان بهداشت عنوان شد.

او ضمن توصیه اکید به صنف عطاری ها در زمینه فعالیت در محدوده شغلی و پرهیز از دخالت در امور پزشکی و دارویی مانند تبلیغ غیرمجاز در زمینه خواص داروها، عرضه داروهای دست ساز، ارایه مشاوره های چاقی و لاغری، ترک اعتیاد و سایر امور درمانی، از شهروندان خواست در صورت مشاهده تخلفات در عطاری ها، موارد را در تماس با سامانه تلفنی ۱۹۰ رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×