» آرشیو » کلاهبرداری میلیاردی در پی خرید ناآگاهانه
آرشیو - حوادث
کد خبر:18195 | ۱۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۳۷

کلاهبرداری میلیاردی در پی خرید ناآگاهانه

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی فسا گفت: واریز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به حساب کاربری ناشناس، به کلاهبرداری اینترنتی از شاکی منتهی شد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “فرهاد آراوند” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، در تشریح این خبر اظهار کرد: با شکایت فردی جوان مبنی بر کلاهبرداری مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از وی، رسیدگی به پرونده در پلیس فتا آغاز شد.
وی ادامه داد: در بازجویی اولیه، شاکی بیان کرد که پس از عضویت در کانالی در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی، با کاربری آشنا و با تبلیغ فروش طلا، اقدام به خرید یک میلیارد و سیصد میلیون ریال طلا نمودم لیکن پس از واریز وجه، کاربر فروشنده دیگر پاسخگوی تماس و پیام‌های من نبود.

بیشتر بخوانید:

انتشار تصاویر خصوصی به قصد بدنام کردن خانم جوان

فرمانده انتظامی فسا ادامه داد: افسران پلیس فتا با بررسی تخصصی مدارک و مستندات شاکی، موفق به شناسایی متهم که ساکن یکی از استان‌های شمال غربی کشور بود، شدند و با پیگیری انجام شده، مبلغ مورد کلاهبرداری به حساب شاکی بازگشت.
سرهنگ “آراوند” به ادامه سیر قضایی پرونده جهت دستگیری متهم اشاره کرد و به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد به افراد غریبه در فضای مجازی و خرید اینترنتی بدون اطمینان از صحتِ عمل فروشنده و واریز وجه قبل از دریافت کالا خودداری نمائید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×