» آرشیو » دستگیری متهم با ۵۴ فقره کلاهبرداری در فضای مجازی
آرشیو - حوادث
کد خبر:2555 | ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۷

دستگیری متهم با ۵۴ فقره کلاهبرداری در فضای مجازی

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی کازرون از دستگیری فردی با اعتراف به ۵۴ فقره کلاهبرداری از طریق فضای مجازی با اسم مستعار خبر داد.

به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ اسماعیل زراعیتان در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر بیان کرد: در پی گزارش چند فقره کلاهبرداری از شهروندان از طریق فضای مجازی با عناوین مختلف (قرعه‌کشی و برنده شدن در مسابقه و سایت خودرو، لینک‌های جعلی و …)، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس فتا با بررسی اظهارات مالباختگان و بدست آوردن مشخصات ظاهری متهم، تحقیقات میدانی گسترده‌ای را برای دستگیری وی آغاز و با اشراف اطلاعاتی آن را   شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

سرهنگ زراعتیان تصریح کرد: با انتقال متهم به مقر انتظامی و در تحقیقات اولیه، مشخص شد متهم با اسم مستعار از طرق فضای مجازی و ارسال پیامک به شهروندان با عنوان برنده شدن در مسابقه، برنده شدن در سایت ایران خودرو و … اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم تا کنون از ۵۴ شهروند، ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است، از مردم درخواست کرد هنگام خرید و فروش اینترنتی به افراد ناشناس اعتماد نکنند و  هر پیامی از شماره‌ای شخصی حاوی لینک با متن برنده شدن در قرعه کشی، ابلاغیه قضایی، تخلف یا مسدودی اموال که به قصد سرقت اطلاعات حساب بوده جواب ندهند و هرگونه موارد مشکوک را به مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×