» آرشیو » کلاهبرداری ۵۹ میلیاردی در شیراز با ادعای فروش خودرو به قیمت درب کارخانه
آرشیو - حوادث
کد خبر:20866 | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۷

کلاهبرداری ۵۹ میلیاردی در شیراز با ادعای فروش خودرو به قیمت درب کارخانه

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری فردی که در شیراز با شیوه و شگرد خاص از ۵۷ نفر مبلغ ۵۹ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری پلیس؛ سردار “رهام بخش حبیبی” در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: در پی وصول چندین فقره پرونده و طرح شکایت شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان توسط یک نفر، رسیدگی به موضوع پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که فردی با هویت معلوم با ادعای داشتن نفوذ در شرکت های خودرو سازی و توانایی دریافت خودرو به قیمت درب کارخانه و خارج از قوانین و ضوابط، اقدام به خرید چند دستگاه خودرو با قیمت بازار نموده و به تعدادی از افراد واگذار می نماید.

بیشتر بخوانید:

کلاهبرداری با درج آگهی جعلی با عنوان “فروش گوشی”

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد متهم در یکی از شهرستان های استان فارس مخفی شده که در نهایت کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و پلیسی وی را در مخفیگاهش شناسایی و طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.
سردار حبیبی با بیان اینکه متهم در بازجویی های پلیسی به جرم ارتکابی اقرار کرد، افزود: تا کنون ۵۷ نفر از شکات علیه این متهم طرح شکایت کرده اند و مبلغ ۵۹ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال از این شهروندان کلاهبرداری شده است.
فرمانده انتظامی استان فارس به شهروندان توصیه کرد: قبل از انجام هرگونه معامله، تحقیقات لازم در خصوص صحت و سقم موضوع انجام و از مراکز معتبر و ذی صلاح استعلامات لازم را دریافت نمایند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×