» آرشیو » پایان کار کلاهبردار رسیدساز جعلی با ۲ میلیارد کلاهبرداری
آرشیو - حوادث
کد خبر:14217 | ۲۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۹

پایان کار کلاهبردار رسیدساز جعلی با ۲ میلیارد کلاهبرداری

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری جوانی ۳۵ ساله که با ارائه رسید‌های جعلی بانکی مبلغ ۲ میلیارد ریال از شهروندان شیرازی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ امیرحسین سلیمانی در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر بیان کرد: در پی مراجعه خانمی ۵۲ ساله به پلیس فتا و اعلام اینکه پس از ثبت آگهی فروش لپ‌تاپ در یکی از سایت‌های آگهی محور به ارزش ۸۰ میلیون ریال، فردی با من تماس و پس از توافقات اولیه و مراجعه به درب منزل اقدام به خرید و ارائه یک رسید بانکی کرد که پس از گذشت چندین ساعت متوجه عدم واریز وجه به حساب خود و جعلی بودن رسید شدم که مراتب جهت رسیدگی در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.
وی بیان داشت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متوجه این موضوع شدند که متهم با هویت‌های جعلی برای دریافت کالا‌ی درج شده در سایت آگهی محور به درب منزل شکات مراجعه و با ارائه یک رسید بانکی جعلی که نشانگر مبلغ واریزی از طریق اینترنت به حساب آنها بوده کالا را تحویل و محل را ترک می‌کرده است..
سرهنگ “سلیمانی” گفت: کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی موفق به شناسایی متهم در کمترین زمان ممکن شدند و با هماهنگی قضایی وی را در یکی از محلات شیراز دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.
رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه تا کنون ۷ شاکی به این پلیس مراجعه کرده است، گفت: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به ۲ میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف و گفت برای اینکه شناسایی نشوم از سیم کارت‌هایی با هویت جعلی استفاده می‌کردم.
وی از شهروندان خواست برای جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها می‌بایست سامانه پیامکی حساب‌های خود را فعال کنند تا با دریافت پیامک از طرف بانک مربوطه از انجام عملیات بانکی مورد نظر اطمینان حاصل کنند.
این مقام سایبری به هموطنان توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی موضوع را از طریق سایت پلیس‌ فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir (بخش گزارشات مردمی) و یا با شمار تماس ۰۹۶۳۸۰ با همکاران در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×