» آرشیو » کلنگ احداث کارخانه کاشی در ۵ فاز در ارسنجان به زمین زده شد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:20317 | ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۴

کلنگ احداث کارخانه کاشی در ۵ فاز در ارسنجان به زمین زده شد

پرتو جنوب

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در آیین افتتاح پروژه‌های دهه فجر در شهرستان ارسنجان، کلنگ احداث کارخانه کاشی با اشتغال ۱۱۷۰ نفر در ۵ فاز به زمین زده شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، حسن شیخ نیا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به اینکه مردم شایسته دریافت بهترین خدمت هستند و باید با تمام توان به مردم خدمت خالصانه داشت تا رضایت آن‌ها را به‌دست آورد، تصریح کرد: احداث کارخانه های کاشی و سرامیک در ارسنجان گامی موثر و ارزشمند در تکمیل زنجیره تولیدات صنایع فرادستی و فرودستی است لذا سیاست دولت تکمیل زنجیره ارزشی با توجه به صرفه اقتصادی است.

شیخ نیا: مردم شایسته دریافت بهترین خدمت هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به اینکه مردم شایسته دریافت بهترین خدمت هستند و باید با تمام توان به مردم خدمت خالصانه داشت تا رضایت آن‌ها را به‌دست آورد، تصریح کرد: احداث کارخانه های کاشی و سرامیک در ارسنجان گامی موثر و ارزشمند در تکمیل زنجیره تولیدات صنایع فرادستی و فرودستی است لذا سیاست دولت تکمیل زنجیره ارزشی با توجه به صرفه اقتصادی است.

حسن شیخ نیا در بدو ورود به شهرستان ارسنجان ضمن زیارت و غبار روبی قبور مطهر شهدا چندین طرح در حوزه عمرانی، صنعتی و زیربنایی را افتتاح و کلنگ زنی کرد.

وی در حاشیه مراسم کلنگ زنی احداث کارخانه کاشی و سرامیک ارسنجان با اشاره اینکه این پروژه یکی از بزرگترین پروژه ها در بخش زنجیره ارزش حوزه معدن و صنایع معدنی است، افزود: صنعت کاشی و سرامیک یکی از صنایعی است که می تواند صنعت این شهرستان و استان را متحول کند و اشتغال آفرینی قابل توجه این پروژه در پنج فاز می تواند دغدغه ها و نگرانی های مسؤلین برای اشتغال را تا حد وافری مرتفع و پوشش دهد.

معاون استانداری فارس مدیریت زمان و تدوین برنامه زمانبندی برای به حداقل رساندن اتمام این پروژه را بسیار حایز اهمیت عنوان و اشاره کرد با انجام کار عملیاتی با دقت و سرعت متناسب ، مردم این منطقه و مجاور و استان بتوانند از برکات این پروژه بهره مند شوند.
شیخ نیا سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیارد تومانی در این پروژه را برای اقتصاد استان تحول آفرین خواند و ادامه داد: ایجاد اشتغال ۱۱۷۰ نفر نیروی انسانی که در پنج فاز پیش بینی شده است بدون شک با حمایت همه جانبه دولت انقلابی و مردمی برکات و اثرات این پروژه بسیار مهم و حایز اهمیت است که در صنایع بالادستی و پایین دستی مورد اتکا و بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی مجاورت این واحد صنعتی با معادن غنی در این محدوده جغرافیایی که قطب اصلی تامین خاک نسوز در کشور است را بسیار کلیدی و خطیر عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد: فاز اول آغاز فعالیت این کارخانه در اوایل سال ۱۴۰۴ افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×