» آرشیو » برداشت ۱۶ میلیارد از کیف پول دیجیتالی توسط برادر کوچکتر
آرشیو - حوادث
کد خبر:2791 | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵

برداشت ۱۶ میلیارد از کیف پول دیجیتالی توسط برادر کوچکتر

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی جوانی که اقدام به برداشت غیرمجاز ۱۶ میلیارد ریال رمز ارز از کیف پول دیجیتالی برادر خود کرده بود، خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ امیرحسین سلیمانی در گفت‌‌وگو با پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: در پی شکایت مردی ۲۹ ساله مبنی بر برداشت غیرمجاز رمز ارزهای وی از کیف پول دیجیتالی خود، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی بیان داشت چندی پیش متوجه شده است که دسترسی‌های غیرمجازی نسبت به حساب رمز ارز وی شده و حدود ۱۶ میلیارد ریال رمز ارز به صورت غیر مجاز از کیف پول وی در چندین مرحله برداشت شده است.
این مقام سایبری گفت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی به این پلیس احضار کنند.
رئیس پلیس فتا فارس با بیان اینکه طی بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم برادر کوچکتر شاکی بوده است، گفت: در ابتدا متهم منکر هرگونه اقدام مجرمانه شد، ولی با مواجهه به مستندات و ادله دیجیتالی لب به اعتراف گشود و هدف از این کار را برداشت غیرمجاز پول از حساب برادر خود عنوان کرد.
وی گفت: شهروندان بهتر است به منظور پیشگیری از هرگونه دغدغه خاطری نسبت به خرید رمز ارز و نگهداری آن در کیف‌های الکترونیکی خود، ابتدا دانش و آگاهی خود را بالا ببرند و از ذخیره رمز‌های عبور و نام کاربری ۱۲ کلمه‌ای روی گوشی‌های خود اکیداً خودداری کنند و در تراکنش‌های انتقال از صرافی‌ها از رمز‌های یک بار مصرف ایمیلی استفاده کنند.
سرهنگ سلیمانی از هموطنان خواست: در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک و یا مجرمانه در فضای مجازی می‌توانند آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×