» آرشیو » گازرسانی به ۲ شهر، ۳۲ روستا و ۱۳۲ صنعت استان فارس در دهه فجر امسال
آرشیو - اجتماعی - شهرستان
کد خبر:19684 | ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۰

گازرسانی به ۲ شهر، ۳۲ روستا و ۱۳۲ صنعت استان فارس در دهه فجر امسال

پرتو جنوب

همزمان با دهه فجر گازرسانی به ۲ شهر بنارویه و دهرم، ۳۲ روستا و ۱۳۳ صنعت با اعتبار ۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان در استان فارس افتتاح می شود.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان فارس؛ علی اکبر میدان شاهی مدیر عامل شرکت گاز فارس در نشست خبری ویژه دهه فجر در جمع خبرنگاران عنوان کرد: مجوز گازرسانی به ۱۵۲ روستا دیگر نیز دریافت کردیم و توسعه گازرسانی از ۸۷ درصد به ۹۸ درصد در روستاها و از ۹۴ درصد به ۹۹.۷ درصد در شهر ها و از ۷۱ درصد به پوشش۹۰ درصدی صنعت رسیده است.
میدان شاهی با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاها بالاتر از تعهدات و مصوبات است و تلاش شده است عدالت را به سمت روستاها ببریم، تا ضمن محرومیت زدایی منجر به مهاجرت معکوس به روستا شود.
وی با اشاره به فعالیت گازرسانی گاز فارس در استان سیستان و بلوچستان گفت: در دولت سیزدهم ب ۳ شهر (خاش، میرجاوه و اسماعیل آـباد)و ۱۲۷ روستا در سیستان و بلوچستان توسط این شرکت تحت پوشش گازرسانی قرار گرفته است.
به گفته وی در دولت مردمی سیزدهم در هر ۳ ساعت گازرسانی به یک صنعت، در هر ۲ روز گازرسانی به یک روستا و هر ۴ ماه گازرسانی به یک شهر انجام شده است و اولین گاز استانی بودیم که گواهینامه محاسبه ردپای کربن از بنیاد جهانی انرژی دریافت کردیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس ابراز داشت: شرکت گاز استان فارس در مقایسه با سایر استانها در کاهش هدر رفت گاز رتبه اول کشور، در شبکه گذاری رتبه دوم کشور و نصب انشعاب رتبه ۴ کشور و فروش مصارف فوق عمده رتبه ۴ کشوری را به خود اختصاص داده که اقدامات شرکت گاز در بهینه سازی مصرف انرژی نزدیک به ۳ هزار واحد موتور خانه به مبلغ ۱۸۵ میلیارد ریال انجام گردد که توانست شهر شیراز به عنوان پایتخت زیست محیطی انتخاب گردد.
شرکت گاز استان فارس در ابتدای دولت سیزدهم با توجه به تغییرات رویکرد مدیریت در سطح کشور و استان فارس و در راستای تحقق چشم‌انداز و مأموریت خود با استفاده از ماتریس به تجزیه و تحلیل عوامل درونی و بیرون، فرصت‌ها و تهدیدات، نقاط قوت و ضعف پرداخته و اهداف و برنامه‌های کلان و استراتژیک را تدوین و اجرا نموده است.

بیشتر بخوانید:

بلوک بندی ۱۸ شهر استان فارس به منظور مقاوم سازی شبکه گاز رسانی

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به اینکه در استان با احصا فرصت ها و تهدید ها نقشه راه را تدوین کردیم عنوان کرد: اصلاح فرایندهای کاری و ارائه خدمات بهتر به مردم، درآمد افزایی، ارتباط با مشتری و جامعه، ارتقا بهره وری و رضایت مندی برای افق سه ساله تعریف شد.
میدان شاهی بیان کرد: افزایش سهم گاز در سبد انرژی استان، اتخاذ رویکرد مدیریت سبز، بهبود انضباط مالی و بهینه سازی هزینه ها، مدیریت زیست محیطی، بهینه مسئولیت های اجتماعی و ارتقای سطح رضایتمندی مشترکین و نمایندگان جامعه از اهداف استراتژیک شرکت گاز استان فارس است.
مدیر عامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به اینکه شرکت گاز تنها یک شرکت گازرسان نیست افزود: شرکت گاز علاوه بر کارهای محوله و سازمانی در مسوولیت‌های اجتماعی از جمله زیست محیطی و پیوست فرهنگی اقدامات خوبی انجام داده است و پیوست های فرهنگی و اجتماعی شرکت گاز فارس بر دیگر فعالیت ها غالب شده است.
وی با اشاره به ارتقا سطح رضایتمندی مشترکین نیز عنوان کرد: براساس جامعه آماری بیش از ۹ هزار مشترک در سطح استان فارس بوده است که مشترکین جزء۸۵ درصد، مشترکین عمده۸۶ درصد، نمایندگان جامعه۸۶ درصد، متقاضیان مناطق گازرسانی ۸۳ درصد و تامین کنندگان و پیمانکاران۶۶ درصد است که بیش از ۵ دصد ارتقا رضایتمندی را داشته ایم.
در پایان میدانشاهی به مسابقه پوشش گرما برای همه اشاره کرد و گفت: آموزش و فرهنگ سازی مصرف ایمنی و بهینه گاز طبیعی و اصلاح الگوی مصرف با یک پویش با عنوان گرما برای همه راه اندازی شده است که مشترکین می‌توانند با ارسال یک جمله در خصوص بهینه سازی مصرف گاز طبیعی و همچنین اندازه‌گیری و ثبت دمای منزل در وب سایت www.pooyeshGas.ir برنده جوایز نقدی شوند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×