» اجتماعی » گام بلند مسئولان استانی فارس برای جبران ناترازی گاز
اجتماعی - شهرستان
کد خبر:25475 | ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۱

گام بلند مسئولان استانی فارس برای جبران ناترازی گاز

پرتو جنوب

جلسه بررسی ناترازی تولید و مصرف گاز طبیعی با حضور سرپرست شرکت گاز استان فارس و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط استان شامل سازمان های صمت، جهادکشاورزی، استاندارد، شهرک‌های صنعتی، راه و شهرسازی، پخش فرآورده‌های نفتی، برق منطقه‌ای، دفتر کنترل گاز سازمان نظام مهندسی و … با هدف کنترل ناترازی گاز در زمستان در استان فارس برگزار شد.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان فارس، وحید بهفر، سرپرست شرکت گاز استان فارس در این جلسه خواستار هماهنگی حداکثری و تعامل لازم در راستای رفع توأمان ناترازی منابع و مصارف گاز استان فارس شد.
وی با مقایسه میزان گاز مصرفی و روند رو به افزایش آن در بخش‌های مختلف طی دو سال گذشته اظهار داشت: بر اساس داده‌ها میزان مصرف گاز در بخش‌های خانگی، صنایع و کشاورزی افزایش چشم‌گیری داشته است، از این رو شرایط ایجاب می‌کند علاوه بر شناسایی عوامل افزایش مصرف گاز در راستای کاهش و بهینه‌سازی آن بکوشیم.
سرپرست شرکت گاز استان فارس با اشاره به برخی از محدودیت ها اعمال شده در سال گذشته در برخی حوزه‌های مصرفی یادآور شد: در صورت رعایت نکردن استانداردهای الگوی مصرف و صرفه‌جویی شاهد محدودیت‌های زودتر از موعد مقرر خواهیم بود.
بهفر اهمیت گاز و مصرف بهینه آن را در استان فارس را هم سنگ مصرف آب قرار داد و خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی مدیریت مصرف گاز نیز باید متناسب با اقلیم و آمایش سرزمینی در سرزمین پهناور استان فارس باشد.
وی با قدردانی از حضور ارگان‌های مختلف در جلسه گفت: همه ما به هم متصل هستیم، قرار گرفتن و حرکت استان فارس روی ریل توسعه و پیشرفت نیازمند همکاری همه جانبه ما خواهد بود.
مسئول ارشد شرکت گاز استان فارس در پایان سخنان خود خواستار تشکیل کارگروه‌های تخصصی و ارائه پیشنهادات و دریافت نظرات دستگاه‌های مختلف مصرف‌ کننده گاز شد و اظهار کرد: در این کارگروه‌ها در خصوص نظرات و راهکارهای مختلف کاهش مصرف گاز تصمیم‌گیری خواهد شد تا از بروز مشکلات و قطعی گاز در آینده جلوگیری شود.
گفتنی است در ادامه این جلسه هر کدام از اعضا به بیان نظرات خود پرداختند که فرهنگ سازی مصرف گاز توسط مشترکین خانگی، صنایع، تجاری و کشاورزی، تخصیص گاز بر اساس استانداردها، به روزرسانی تجهیزات در راستای بهینه سازی، ایجاد مدیریت مصرف انرژی از طریق طرح‌های تشویقی و اقدامات تنبیهی، ایجاد کارگروه تخصصی انرژی در استان فارس از جمله موارد مورد تأکید در این جلسه بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×