» آرشیو » تاکید شهردار کازرون بر توجه به الگوی معماری ایرانی اسلامی در شهرسازی
آرشیو - شهرستان
کد خبر:15612 | ۲۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۹

تاکید شهردار کازرون بر توجه به الگوی معماری ایرانی اسلامی در شهرسازی

پرتو جنوب

شهردار کازرون در آیین گرامیداشت شهرسازی بر توجه و استفاده از معیارهای ایرانی اسلامی در شهرسازی تاکید کرد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی شهرداری کازرون؛ صبح امروز آیین گرامیداشت روز جهانی شهرسازی با حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر کازرون روسای شوراهای اسلامی شهر و مدیران شهری شهرستان های کازرون و کوهچنار، جمعی از اعضای هیئت رئیسه و دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی در دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار شد.

مهندس رضا نوذری در این مراسم وجود رشتۀ مهندسی شهرسازی در دانشگاه سلمان فارسی کازرون را فرصتی مناسب برای این شهرستان دانست و گفت: شهرداری کازرون این آمادگی را دارد تا از ظرفیت، طرح و ایده های اساتید و دانشجویان دانشگاه سلمان فارسی بویژه در حوزه شهرسازی استفاده کند.
وی افزود: کازرون به واسطۀ برخورداری از پیشینۀ غنی تاریخی و فرهنگی و وجود شهر باستانی همچون بیشاپور ، می‌تواند یکی از نقاط پیشرو در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزۀ شهرسازی باشد.
دکتر غلامرضا مرادی، عضو هیئت علمی گروه شهرسازی دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در این آیین ضمن گرامیداشت روز شهرسازی، بر اهمیت و جایگاه شهرسازها در مدیریت شهری تأکید نمود و خاطر نشان کرد: خوشبختانه ظرفیت‌های علمی قابل توجهی در سطح اعضاء هیئت علمی و اساتید و استعدادهای برجسته و درخشانی در سطح دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در حوزۀ شهرسازی حضور دارند که می‌توانند به ارائۀ خدمات مختلف علمی به شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرستان‌های کازرون و کوهچنار و سایر شهرستان‌های غرب استان فارس بپردازند.
وی همچنین از آمادگی گروه شهرسازی دانشگاه سلمان فارسی کازرون جهت کمک به مجموعه‌های مختلف مدیریت شهری در سطح شهرستان‌ کازرون و شهرهای اطراف خبر داد و خاطر نشان نمود: این آمادگی وجود دارد که متناسب با مسائل و نیازهای شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی و سایر نهادهای تصمیم‌گیر در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری، بتوانیم به ارائۀ خدمات مختلف پژوهشی، آموزشی و… بپردازیم.
گفتنی است برپایی پرسش و پاسخ با شهردار کازرون، پخش کلیپ‌های مختلف، اجرای تئاتر، قرائت بیانیه انجمن علمی مهندسی شهرسازی توسط نماینده این انجمن و تقدیر از دانشجویان برگزیده شهرسازی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و برپایی نمایشگاه حوزه شهرسازی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×