» آرشیو » گروگان گیری در شیراز و درگیری با گروگان گیران در تنگ ابوالحیات
آرشیو - حوادث
کد خبر:16339 | ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

گروگان گیری در شیراز و درگیری با گروگان گیران در تنگ ابوالحیات

پرتو جنوب

با هوشیاری پلیس فارس، گروگان آزاد و گروگانگیر در تنگ ابوالحیات دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در یک عملیات ضربتی پلیس، گروگان صحیح و سالم آزاد و یک نفر از گروگانگیران دستگیر و دیگری نیز به هلاکت رسید.
به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، سردار “رهام‌بخش حبیبی” در تشریح جزییات این گروگانگیری و درگیری در تنگ ابوالحیات بیان کرد: ظهر امروز یازدهم آذرماه در پی یک فقره آدم‌ربایی در خیابان خبرنگار شیراز و متواری شدن گروگانگیران، بلافاصله شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران انتظامی در بررسی‌های اولیه در صحنه جرم مطلع شدند یک سواری سمند با ۳ سرنشین با تهدید اسلحه دختر و پسری جوان که در خیابان در حال تردد بوده‌اند را ربوده و به محل نامعلومی متواری شده‌اند.
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: سریعا طرح مهار اجرا و ماموران انتظامی با اقدامات فنی مطلع شدند که خودرو آدم‌ربایان در محور شیراز-کازرون در حال تردد می‌باشد.
سردار “حبیبی” عنوان داشت: تیم‌های عملیاتی پلیس امنیت عمومی و آگاهی استان، کارکنان انتظامی شهرستان‌های شیراز، کوه‌چنار و کازرون پس از هماهنگی با مرجع قضائی سریعا به محور مذکور اعزام و خودرو فوق را شناسایی و دستور ایست دادند که راننده با تیراندازی به سمت ماموران انتظامی اقدام به فرار کرد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه آدم‌ربایان، گروگان پسر را با شلیک اسلحه به قتل می‌رسانند، عنوان داشت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز در تیراندازی متقابل با رعایت قانون به کارگیری سلاح، یک نفر از گروگانگیران مجروح و دیگر همدستش نیز به هلاکت می‌رسد.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه فرد گروگان‌گرفته شده صحیح و سالم آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشت، گفت: یک نفر از گروگانگیران (شخص سوم) نیز به سمت کوه‌های اطراف متواری که تلاش برای دستگیری وی با جدیت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه علت گروگانگیری اختلافات خانوادگی بوده است، تصریح کرد: در بازرسی از خودرو متهمان یک قبضه اسلحه کلت، ۲ قبضه چاقو و ۶ دستگاه موبایل کشف شد.
سردار “حبیبی” گفت: پلیس به پشتوانه هماهنگی خوب مراجع قضائی در مورد امنیت مردم با هیچ کسی تعارف ندارد و با افرادی که به جان، مال، نوامیس، آبرو و حیثیت شهروندان تعرض کنند برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
گفتنی است در این ماموریت فرمانده انتظامی استان با پوشش هوایی به صورت مستقیم هدایت عملیات را بر عهده داشت.

خبرنگار: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×