» آرشیو » ضرورت اتخاذ مشوق های لازم برای سرمایه گذاران جهت توسعه گلخانه ها
آرشیو - شهرستان
کد خبر:11621 | ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

ضرورت اتخاذ مشوق های لازم برای سرمایه گذاران جهت توسعه گلخانه ها

پرتو جنوب

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بر ضرورت اتخاذ مشوق های لازم برای سرمایه گذاران جهت توسعه گلخانه ها تاکید کرد و گفت: باید ترتیبی اتخاد شود تا واحد های دارای پیشرفت فیزیکی بالاتر در اولویت دریافت بسته های حمایتی و تشوقی قرار گیرند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور در نشست بررسی پیشرفت فیزیکی گلخانه های این استان بیان کرد: در شرایط امروز که سیاست های کلان کشور به دنبال کاهش تورم و جلوگیری از رُشد پایه پولی است باید متقاضیانی که با سرمایه شخصی اقدام به ایجاد و توسعه گلخانه می کنند حمایت بیشتری شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه اغناء سازی سرمایه گذاران به شرایط کنونی و کمبود منابع اعتباری برای اعطای تسهیلات امری بدیهی و لازم است، اظهار کرد: با اقناع متقاضیان، علاقه مندان به سرمایه گذاری در حوزه گلخانه و کشاورزی بی شک راه حل های جایگزین برای تهیه منابع لازم را دنبال می کنند.

دهقان پور با اذعان به اینکه سرمایه گذاری در حوزه گلخانه از جمله بخش های دارای ارزش افزوده مناسب است، افزود: تسریع در به بهره برداری رساندن واحد های در حال ساخت می تواند از خواب سرمایه و مستهلک شدن تاسیسات جلوگیری و به بازگشت سرمایه در یک دوره کوتاه تر کمک کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به لزوم استفاده از ظرفیت ایجاد گلخانه های کوچک مقیاس نیز پرداخت و اضافه کرد: با استفاده از قابلیت های نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی می توان به توسعه این نوع گلخانه ها در قالب مشاغل خانگی کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه در کشاورزی تنها نگاه به تولید راهگشا نخواهد بود، ابراز کرد: توجه به مصرف بهینه نهاده ها به ویژه آب و ارزیابی شرایط بازار محصولات دو موضوع مهم در کنار نگاه تولیدی در کشاورزی است که به صورت همگام باید مد نظر باشد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×