» آرشیو » انجام بیش از ۱۱ هزار متر عملیات اصلاح شبکه آب در شیراز
آرشیو - شهرستان
کد خبر:20403 | ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۷

انجام بیش از ۱۱ هزار متر عملیات اصلاح شبکه آب در شیراز

پرتو جنوب

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: به‌منظور رفع افت فشار و پایداری شبکه آبرسانی از ابتدای سال تاکنون ۱۱ هزار و ۴۳ متر اصلاح شبکه آب در کلان‌شهر شیراز انجام‌ شده است.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی آبفا شیراز؛ بهمن بهروزی گفت: اصلاح شبکه‌های آبرسانی فرسوده به‌طور مستمر در دستور کار آبفا شیراز قرار دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده سالانه نسبت به بازسازی و اصلاح آنان اقدام می‌شود. بهمن بهروزی هدر رفت آب را از پیامدهای منفی شبکه‌های فرسوده آب در کلان‌شهر شیراز اعلام کرد و اظهار داشت: شبکه‌های توزیع آبرسانی فرسوده مرتباً دچار حادثه و هدر رفت آب می شود.

وی تصریح کرد: تعویض شبکه‌های فرسوده آب با جنس لوله پلی‌اتیلن و در اقطار ۱۱۰، ۱۶۰ و ۲۰۰ انجام می‌شود. مدیرعامل آبفا شیراز ابراز داشت: در مناطق فرصت شیرازی، بلوار رحمت، بلوار اتحاد، مهدی آباد، شهرک صدوقی، کفترک خیابان شهید قنادی، خیابان صاحب الزمان، خیابان ولی عصر، خیابان لطفعلی خان زند و … اصلاح و تعویض شبکه آب انجام شده است.
این مقام مسئول ابراز داشت: یکی از مشکلات در شبکه آبرسانی، وجود انشعابات غیرمجاز است که شرکت آب و فاضلاب شیراز در شناسایی و تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجاز اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×