» حوادث » ۱۹ میلیارد کالای قاچاق از خودروهای شوتی کشف شد
حوادث
کد خبر:24666 | ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۱۹

۱۹ میلیارد کالای قاچاق از خودروهای شوتی کشف شد

پرتو جنوب

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس از توقیف ۴ دستگاه خودرو حامل انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال در شهرستان فیروزآباد خبر داد.
به گزارش پرتو جنوب، سردار “یوسف ملک‌زاده” در گفت‌وگو با خبرگزاری پلیس، بیان کرد: در ادامه روند مبارزه همه جانبه با معضل قاچاق کالا و ارز، روز گذشته مأموران پلیس آگاهی فیروزآباد هنگام کنترل خودروهای عبوری در سطح محورهای مواصلاتی به ۴ دستگاه خودرو شوتی مشکوک و دستور ایست دادند که رانندگان بدون توجه اقدام به فرار کردند.
وی افزود: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی هر ۴ خودرو شوتی (ال۹۰، پژو پارس، سمند و وانت پراید) را توقیف و رانندگان را نیز دستگیر کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: در بازرسی از این خودروها ۱۰دستگاه تلویزیون، یک دستگاه یخچال، یک هزار و ۸ کیلوگرم گردو، ۱۱ دستگاه سرخ کن، ۱۵ عدد جاروبرقی، ۱۹۸ عدد شارژر گوشی، یک عدد کاپوت، ۸ عدد چراغ خودرو، ۱۶۰ عدد هدفون، ۱۸عدد پایه نوری، ۷۵ عدد ساعت مچی و یک عدد اسپیکر کشف شد.
سردار “ملک‌زاده” با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۱۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال برآورد کردند، عنوان داشت: رانندگان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.
این مقام ارشد انتظامی گفت: پلیس به منظور اجرای وظایف خود و مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تمام توان با قاچاقچیان مقابله می‌کند و شهروندان نیز می‌توانند از طریق تلفن ۱۱۰ هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را به پلیس گزارش کنند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×