» آرشیو » ۲۴ مصوبه برای توسعه شهرستان تاریخی فیروزآباد در سفر استاندار فارس
آرشیو - شهرستان
کد خبر:18062 | ۷ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۷

۲۴ مصوبه برای توسعه شهرستان تاریخی فیروزآباد در سفر استاندار فارس

پرتو جنوب

استاندار فارس در پایان سفر به شهرستان فیروزآباد با اشاره بر اینکه رفع مشکلات مردم و ایجاد امکانات مناسب وظیفه دولت خدمتگزار است، از نهایی شدن بیست و چهار مصوبه در شورای اداری این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در سفر دوم برای توسعه بیش از پیش شهرستان فیروزآباد، بیست و چهار مصوبه را نهایی کردیم و دستگاه‌ها مکلف به اجرای آنان شدند.
به گزارش پرتو جنوب به نقل از اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس؛ دکتر محمد هادی ایمانیه در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان فیروزآباد و در پایان دومین سفر خود به این شهرستان تاریخی، ضمن تشکر از مهمان‌نوازی مردم عزیز، باغیرت، فرهنگی و با انگیزه شهرستان فیروزآباد، حجت الاسلام بشارت میمندی امام جمعه فیروزآباد، حجت الاسلام بهزادی امام جمعه میمند، دکتر فرودین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، جمشیدی فرماندار شهرستان و سایر روسای ادارات، بر ارواح مطهر شهیدان این شهرستان پهناور درود فرستاد و از اجرایی شدن حدود ۷۰ درصد از مصوبات دور اول سفر خود به این شهرستان خبر داد و افزود: در جلسه امروز که مدیران ارشد سازمان های استانی حضور داشتند برای اجرایی شدن بخش باقی مانده از مصوبات سفر اول تصمیماتی اتخاذ شد که امیدواریم در کمترین زمان ممکن محقق شوند.

ایمانیه با اشاره بر اینکه رفع مشکلات مردم و ایجاد امکانات مناسب وظیفه دولت خدمتگزار است، از نهایی شدن بیست و چهار مصوبه در شورای اداری شهرستان فیروزآباد خبر داد و اظهار کرد: در سفر دوم برای توسعه بیش از پیش شهرستان فیروزآباد، بیست و چهار مصوبه را نهایی کردیم و دستگاهها مکلف به اجرای آنان شدند؛ که تا حصول نهایی نتایج موارد را رصد و پیگیری خواهیم کرد. امیدواریم با اجرای این مصوبات رضایت مردم را جلب کنیم تا در نهایت رضایت خداوند متعال را داشته باشیم.

بزرگراه شهدای قشقایی یکی از مهمترین پروژه های استان

استاندار فارس به راه های مواصلاتی شهرستان گریزی داشت و بزرگراه شیراز_کوار_فیروزآباد_فراشبند_جم_عسلویه را یکی از پروژه های مهم و اولویت دار استان معرفی کرد و اظهار داشت: این پروژه باقوت در دست اجراست، امیدواریم با تلاش مجدانه تا هفته دولت سال آینده حداقل شاهد تکمیل آن تا شهر فیروزآباد باشیم.
وی اذعان داشت: برای تحقق این موضوع پیگیری‌های موثری انجام شده است، هفت کیلومتر از این مسیر باتوجه به وجود دامنه های رشته کوه زاگرس به حفر چند تونل نیاز دارد که برای اجرای آن در حال تلاش هستند؛ همچنین در سفر دوم هیات دولت به استان نیز ۸۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن مصوب کرده ایم.

بیشتر بخوانید:

 استاندار فارس: سرمایه گذاران با خیال راحت در فارس اقدام به سرمایه گذاری کنند

نماینده عالی دولت در فارس همچنین به مطالبه چندین ساله اهالی شهر میمند اشاره و از احداث راه ارتباطی آبگل به خفر خبر داد و افزود: برای تسریع در تحقق این خواسته به حق مردم، مقرر شده عملیات اجرایی از دو جبهه بصورت همزمان آغاز شود.

تدبیر برای حل مشکل موقوفات میمند

رئیس شورای توسعه و برنامه ریزی فارس در ادامه سخنان خود، به موضوع موقوفات میمند اشاره و در این زمینه تصریح کرد: موقوفات این شهر یکی از مواردی است که اختلافی چندین ساله بین موقوفه حضرت شاهچراغ علیه السلام و مردم عزیز شهر میمند ایجاد کرده است؛ امیدواریم با درایت تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی علیه السلام و اجرای تصمیماتی که اتخاذ می شود، ضمن رعایت شرع مقدس، مشکل مردم شریف این شهر برطرف شود.

کارگروه ویژه گردشگری، صنایع دستی فیروزآباد تشکیل می شود

ایمانیه در ادامه، با بیان وجود میراث متعدد تاریخی، ظرفیت های مختلف گردشگری و وجود صنایع با ارزش دستی در فیروزآباد، از تشکیل کارگروه ویژه گردشگری و صنایع دستی مختص این شهرستان خبر داد و خاطر نشان ساخت: شهرستان فیروزآباد در بین ۳۷ شهرستان استان جزء چهار شهرستان برتر در حوزه گردشگری و میراث تاریخی و فرهنگی قرار دارد و در حوزه های مختلف توانمند است و همچنین از زیرساخت های خوبی برخوردار می باشد به همین جهت مقرر کردیم کارگروه ویژه‌ای برای این شهرستان در حوزه گردشگری، صنایع دستی و توریسم با حضور معاون گردشگری استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان و مسئولین شهرستانی ایجاد شود؛ امیدواریم در آینده ای نزدیک خبرهای خوبی در این حوزه داشته باشیم. قطعا یکی از مواردی که می تواند در اقتصاد شهرستان و استان موثر باشد مباحث مرتبط با گردشگری است.

سرعت اجرای مسکن فیروزآباد قابل قبول است

استاندار فارس به بازدید خود از پروژه نهضت ملی مسکن اشاره کرد و میزان پیشرفت پروژه در شهر فیروزآباد را رضایت بخش عنوان کرد و افزود: الحمدلله با تلاش مسئولین شاهد پیشرفت مناسبی در این شهر هستیم اما همچنان معتقدم برای تسریع در خانه دار شدن مردم باید سرعت انجام کار را افزایش داد، مقدمات افزایش سرعت هم فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق وعده دولت سیزدهم مبنی بر احداث منازل مسکونی موظفیم تمام مشکلات را مرتفع کنیم، اظهار داشت: در خصوص زمین دویست هکتاری این شهر موانعی وجود داشت و با تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد آماده سازی زمین تا پایان سال جاری انجام و از ابتدای سال آینده عملیات احداث فاز دوم این پروژه در فیروزآباد با ظرفیتی نزدیک بر ۲۰۰۰ واحد، آغاز شود.

رئیس شورای اداری فارس در خصوص مدارس نیمه تمام شهرستان نیز گفت: با پیشنهاد نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی مقرر شد مدارسی که از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی برخوردار هستند تا پایان سال جاری تکمیل و مورد استفاده قرار بگیرند و برای مدارس، با پیشرفت بیش از ۷۰ درصد هم، هفته دولت سال ۱۴۰۳ را هدف گیری کردیم.

تصویب تبصره ۳ در شورای شهر؛ تسریع در بهسازی خطوط آب شهری

نماینده عالی دولت در فارس اشاره ای هم به بهسازی و نوسازی شبکه آب شهری داشت و گفت: همواره از آبفای فارس و شیراز خواسته ام در تمام شهرهای استان با همکاری شورای اسلامی شهرها و استفاده از تبصره ۳ که قانون اجازه داده است به شکل جدی این موضوع را اجرایی کنند.
وی هدف از تبصره سه را عمدتا بازسازی خطوط لوله آب آشامیدنی مردم عنوان کرد و افزود: این بازسازی ها حداقل ۳۰ درصد به منابع آب استان اضافه می کند که قطره قطره آن اهمیت دارد. از شورای اسلامی شهر فیروزآباد و شورای اسلامی شهر میمند می خواهم این مصوبه را داشته باشند و آبفای استان هم از این طریق موضوع بازسازی را حل کند.

ایمانیه به استفاده از پساب و احداث تصفیه خانه نیز اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: شهر فیروزآباد جزء شش شهری است که با بانک توسعه اسلامی برای احداث فاضلاب شهری و استفاده پساب برای صنایع اطراف شهر توافق داشته است؛ بنابر دلایلی اختلاف نظری در این خصوص با بانک توسعه اسلامی ایجاد شد که خوشبختانه با کمک وزرای محترم اقتصاد و نیرو موضوع حل و ادامه کار مجددا شروع شده که امیدواریم با قول مسئولین ذیربط در دهه فجر سال آینده قسمتی از پروژه به اتمام برسد و در هفته دولت سال ۱۴۰۴ بخش دیگری از آن اتمام شود.

گاز به دادنجان می رسد

استاندار فارس در پایان سخنان خود از مذاکرات تلفنی انجام شده با وزیر نفت برای گازرسانی به روستای دادنجان تا قبل از زمستان سال آینده خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×