» حوادث » ۵۵ میلیون لوازم آرایشی به دست خریدار نرسید
حوادث
کد خبر:21225 | ۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۹

۵۵ میلیون لوازم آرایشی به دست خریدار نرسید

پرتو جنوب

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی که با ایجاد یک صفحه اینستاگرامی جعلی اقدام به کلاهبرداری از شهروند شیرازی کرده بود، شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش پرتو جنوب، سرهنگ “امیرحسین سلیمانی” در تشریح این ماجرا اظهار داشت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری از وی از طریق خرید لوازم آرایشی از طریق یکی از صفحات اینستاگرامی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی بیان داشت که در شبکه اجتماعی اینستاگرام، با یک صفحه تحت عنوان “فروش لوازم آرایشی برند” برخورد کرده است و ضمن برقراری ارتباط با مدیر آن صفحه، مبلغ ۵۵ میلیون ریال وجه به عنوان پیش پرداخت از من درخواست نموده تا کالاها را برایش ارسال نماید و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگوی پیام‌ها و تماس‌های تلفنی من نبوده است.
سرهنگ سلیمانی گفت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وی را به پلیس فتا احضار کردند.

بیشتر بخوانید:

 هشدار پلیس فتا درباره جرائم سایبری در پوشش انتخابات

این مقام انتظامی گفت: متهم پس از مشاهده مدارک و مستندات پلیس به کلاهبرداری از شاکی به مبلغ ۵۵ میلیون ریال اعتراف و هدف از این کار را درآمدزایی عنوان کرد.
رئیس پلیس فتا استان فارس به خرید‌های اینترنتی اشاره کرد و گفت: کاربران اگر قصد خرید کالایی از فضای مجازی را دارند، از سایت‌هایی خرید کنند که دارای نشان اعتماد الکترونیکی یا همان ای نماد است.
سرهنگ سلیمانی در ادامه به شهروندان هشدار داد و افزود: هم استانی‌های عزیز در صورت مواجهه شدن با هرگونه موارد مشکوک در فضای مجازی می‌توانند، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×