» آرشیو » فرمانده فراجا: ۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است
آرشیو - اجتماعی
کد خبر:10285 | ۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۴۷

فرمانده فراجا: ۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است

پرتو جنوب

فرمانده فراجا با اشاره به اینکه ۵۰ درصد تردد زوار اربعین مربوط به مرز مهران است، گفت: از مردم خواهش می کنیم تنها مرز مهران را برای خروج انتخاب نکنند.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، سردار احمدرضا رادان شامگاه جمعه در گفتگوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: فقط افرادی که برای خروج از کشور مرز مهران را در سامانه سماح انتخاب کرده‌اند می‌توانند از سایر مرزها وارد عراق شوند.

وی افزود: تا ساعت ۱۸ امروز ۷۰۰ هزار زائر از مرزها خارج شده‌اند که حدود ۵۰ درصد آن مربوط به مرز مهران بوده است.

سردار رادان با اشاره به تمهیدات پیش بینی شما از طرف ایران و عراق برای افزایش واحدهایی که بتوانند گذرها را چک کرده و خارج کنند، اظهار کرد: در مرز مهران گذرنامه‌ها فقط در طرف ایران چک می‌شود و در عراق فقط مهر می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد گیت ها دو برابر سال گذشته شده است، گفت: از ابتدای ماه محرم بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار درخواست برای صدور یا تمدید گذرنامه شده است.

سردار رادان افزود: از مردم عزیز خواهش می‌کنیم که تنها مرز مهران را برای خروج انتخاب نکنند زیرا پیش بینی می‌شود در روزهای آینده به ویژه جمعه به شدت حجم ورود به مرزها افزایش یابد و با وجود کاهش در بررسی‌ها می‌تواند ایستای هموطنان در مرز مهران را افزایش دهد.

فرمانده فراجا بیان کرد: همچنین از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از ۶۵۰ هزار نفر از مرزهای ایران خارج و ۱۳۰ هزار نفر وارد شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×