» آرشیو » فرمانده انتظامی فارس خبر داد: دستگیری باند سارقان حرفه ای با ۸۴ فقره سرقت
آرشیو - حوادث
کد خبر:1411 | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۲

فرمانده انتظامی فارس خبر داد: دستگیری باند سارقان حرفه ای با ۸۴ فقره سرقت

پرتو جنوب

فرمانده انتظامی فارس از شناسایی ۹ باند سارقین سابقه‌دار در سطح استان خبر داد و گفت: ۲۹ نفراز این باند دستگیر شده و به ۸۴ فقره انواع سرقت اعتراف کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار پرتو جنوب، سردار رهام بخش حبیبی در تشریح جزئیات اقدامات اجرایی پلیس فارس از ابتدای امسال تاکنون، در نشست خبری خود با خبرنگاران افزود: ماموران پلیس در سطح استان موفق به دستگیری ۲۹ سارق سابقه‌دار و انهدام ۹ باند سرقت شده‌اند.
فرمانده انتظامی فارس با تاکید بر این مطلب که سارقان دارای سوابق کیفری متعدد هستند، گفت: این سارقان عمدتا در سطح شهر شیراز و شهرستان لامرد اقدام به سرقت می‌کردند و ارزش اموال مسروقه توسط این سارقان معادل ۲۳۶ میلیارد ریال برآورد شده است.
حبیبی درباره جزییات اقدامات این سارقان حرفه ای گفت: تعداد۳۰ فقره از سرقت‌ها مسلحانه، ۱۰ فقره سرقت خورو، ۱۰ فقره سرقت از مغازه، ۱۳ فقره از منزل، ۳۵ فقره قاپ‌زنی و ۲۲ فقره سرقت از اماکن خصوصی بوده است.
او در ادامه این نشست از شناسایی و دستگیری ۹ باند تهیه و توزیع موادمخدر در فارس خبر داد و خاطر نشان کرد: ۵۱۵۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و ۱۱۷ دستگاه خودرو و ۱۳ دستگاه موتورسیکلت از این باند کشف و توقیف شده است.

حبیبی با اشاره به دستگیری ۱۹۸۳ متهم مرتبط با جرائم موادمخدر در فارس، گفت: تاکنون ۸۳۵ معتاد متجاهر از نقاط مختلف استان جمع‌آوری و تحویل کمپ‌های بازپروری شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به دستگیری ۵۶۱ خرده فروش موادمخدر، گفت: در حوزه پلیس امنیت اقتصادی ۳۰۵ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شده و ۳۶۵ متهم مرتبط نیز دستگیر شده‌ است.
فرمانده نیروی انتظامی همچنین از افزایش ۹۱ درصدی کشفیات کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: در این رابطه ۸۵ فقره پرونده به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان تشکیل شده است.
به گفته حبیبی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۱۰ میلیارد تومان بوده است، اما در سال گذشته ۷۴۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق و ۴۵ تن انواع مواد مخدر توسط ماموران در یگان‌های تخصصی پلیس استان کشف شده است.

خبرنگار و عکاس :مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×