» آرشیو » رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت؛ یکپارچه سازی سامانه نسخه الکترونیک در نیمه اول امسال
آرشیو - اجتماعی - دانش و سلامت
کد خبر:583 | ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۶

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت؛ یکپارچه سازی سامانه نسخه الکترونیک در نیمه اول امسال

پرتو جنوب

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: یکپارچه سازی سامانه نسخه الکترونیک در ۶ ماه اول امسال رقم می‌خورد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از خبرگزاری مهر، سید رضا مظهری افزود: سامانه نسخه الکترونیک هم اکنون با بیش از ۶۸ درگاه اجرا می‌شود که ۶۵ درگاه متعلق به بخش خصوصی است و به علت کاربر پسند بودن برای پزشکان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: ۳ درگاه هم توسط سازمان‌های بیمه سلامت تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح ایجاد شده است و پشت این سیستم بخشی هست که جریان اطلاعاتی را هدایت می‌کند.

مظهری گفت: مشکل کنونی این است که این درگاه‌ها یکسان نیستند و یک سری اطلاعات به سمت بیمه نیروهای مسلح و یک سری به سمت تأمین اجتماعی و سلامت می‌رود، از این رو ما باید یک سرویس واحد ایجاد کنیم تا داده‌ها و جریان اطلاعات در یک سامانه هدایت شود.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت افزود: برای همین ما به بیمه سلامت اختیار دادیم تا این سرویس واحد را ایجاد کند، چون بیمه سلامت طبق قانون از ابتدا متولی ایجاد پایگاه واحد بیمه‌ای است تا در نهایت پایگاه بیمه‌ای سلامت به وسیله وزارت بهداشت نظارت و اداره شود.

مظهری گفت: ما شروع کار را با یک سیستم پیش می‌بریم و بقیه سازمان‌ها خود را با این سرویس منطبق خواهند کرد تا فرایند نسخه الکترونیک در یک درگاه واحد دنبال شود.

وی افزود: در نهایت کل فرآیند به بخش خصوصی سپرده خواهد شد و فقط نظارت بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×