» شهرستان » بهره برداری از پردیس سینمایی امین تارخ در اردیبهشت ماه
شهرستان - فرهنگی هنری
کد خبر:22762 | ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۴۶

بهره برداری از پردیس سینمایی امین تارخ در اردیبهشت ماه

پرتو جنوب

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس از بهره برداری از پردیس سینمایی امین تارخ در اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پرتو جنوب؛ رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس با اشاره به فرارسیدن ۲۰ فروردین، سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی و روز هنر انقلاب، افزود: امسال دهمین دوره متوالی برنامه های فرهنگی پاسداشت این هفته در فارس برگزار می‌شود.

وحید نمازی درنشست خبری خود با خبرنگاران رسانه های استان فارس تصریح کرد: ستادهای برگزاری هفته هنری انقلاب اسلامی در همه شهرستان‌های فارس تشکیل شده تا ویژه برنامه‌های این هفته در سراسر استان اجرایی شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس گفت: ظرفیت‌های هنری فارس با هیچ نقطه‌ای از کشور قابل مقایسه نیست و قابلیت‌های هنری گسترده شاخصه استان است. به گفته نمازی در این هفته توجه به جامعه هنری بیش از پیش خواهد بود و قرار است با فعالان رشته‌های مختلف هنری، فضای گفت وگو ایجاد و نشست‌های مختلفی برگزار شود.

نمازی افزود: معرفی مصداق‌های هنر انقلاب و چهره شاخص سال هنر انقلاب در فارس از مهمترین برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در استان فارس است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس اضافه کرد: در یکسال گذشته هر دو ماه یک کتاب ادبیات پایداری نویسندگان فارس را ناشران مطرح کشوری به چاپ رساندند تا در زمینه توزیع و عرضه تولیدات مکتوب استان دوران موفقی را طی کنیم. به گفته نمازی کتاب‌های چند حبه قند، اشک هوا، بخش خاکستری، ماه طلعت و شبیه افسانه از جمله کتاب‌های پرمخاطب منتشر شده در سال گذشته بود که برخی از آنها به چاپ چهارم نیز رسید.

اجرای طرح “باغ رمان” و و هفت رمان در زیست بوم فرهنگی استان از جمله دستاوردهای دیگری بود که نمازی به آنها اشاره کرد و افزود: در حوزه نمایشنامه نیز با اجرای طرح آیینه در آیینه، برای نخستین بار در یکسال ۱۰ نمایشنامه از تاریخ شفاهی به صورت اقتباسی از سوی هنرمندان مطرح کشوری، تبدیل به نمایشنامه شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس ادامه داد: از اتفاقات خوب یکسال گذشته حوزه هنری در زمینه فیلم و تصویر نیز می‌توان به تولید نماهنگ “بیعت آبها” اشاره کرد که در شبکه یک و دیگر شبکه‌های سیمای ملی رونمایی شد.

*تهیه مستند زندگی یازده شهید شاخص فارس

تهیه مستند زندگی یازده شهید شاخص فارس از دیگر اخبار بودی که نمازی به آن اشاره کرد و در ادامه درباره فعالیتها یکساله اخیر در حوزه موسیقی گفت: طی یکسال گذشته تک قطعه‌هایی با موضوع شهدای شاهچراغ(ع)، غزه و فلسطین تولید شده و هنرمندان فارس از جمله استان‌هایی بودند که بیشترین تولیدات را در بخش‌های پادکست، کلیپ، سرود و موسیقی و شعر داشتند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس با بیان اینکه سال گذشته پنج رویداد بزرگ در فارس برگزار شد که می‌کوشیم سالانه ادامه داشته باشد، اضافه کرد: کارگاه ملی پرچم و کتیبه، دومین سوگواره ملی آواها و نواها، کاروان روایت حبیب و جشنواره ملی شعر مکتب گمنامی از رویدادهای یکسال گذشته فارس بود.

او درباره برنامه‌های پیش روی حوزه هنری فارس گفت: تلاش داریم پردیس سینمایی استاد امین تارخ در هفته شیراز به طور کامل به بهره‌برداری برسد و اکران فیلم در آن آغاز شود همچنین سینما ایران در اردیبهشت ماه امسال بهسازی و بازسازی می‌شود و افتتاح نمایشگاه سوره مهر، افتتاح مجموعه بزرگ فرهنگی پرسیا و پیام نیز از دیگر برنامه‌های حوزه هنری فارس در سال جاری است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس اضافه کرد: تولید محتوا برای برگزاری اجلاس امیران و سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس نیز از برنامه‌های امسال حوزه هنری فارس است.

اجرای ۲۰ تئاتر خیابانی در شیراز و دیگر شهرستانهای فارس رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس نیز درباره ویژه برنامه‌های این هفته گفت: اجرا ی این برنامه ها از روز پنج شنبه با برگزار ی مراسم غبار روبی قبور مطهر شهدای گمنام آغاز می‌شود.

سید مصطفی موسوی ادامه داد: برگزاری دو نشست صمیمی هنرمندان با سردار بوعلی فرمانده سپاه فجر استان، رونمایی از پوسترهای هفته هنر انقلاب اسلامی و پوستر نقاشی شهید شاخص و نماهنگ شهر شکوه و رونمایی و اکران ۲ تله فیلم، تجلیل از هنرمندان شهرستان‌های مختلف در روزهای هفته از برنامه‌های هفته هنر انقلاب فارس است.

وی عنوان کرد: اجرای ۲۰ تئاتر خیابانی در شیراز و دیگر شهرستانهای فارس و در۲۳ و ۲۴ فروردین در محور حافظیه، طرح یک روز با سینما، طرح دولت قرآن در آرامگاه حافظیه، ویژه برنامه هنر فتح قله‌ها با هدف تجلیل از خانواده های شهید استان و رونمایی از طرح دیوارنگاره شهدای حرم مطهر شاهچراغ(ع) از دیگر برنامه‌های هفته هنری انقلاب اسلامی فارس است.

خبرنگار: مازیار فتحی

Print Friendly, PDF & Email
  • ×