» آرشیو » قابل توجه استاندار فارس؛ بحران زباله در کازرون+تصاویر
آرشیو - شهرستان - گالری تصاویر
کد خبر:15303 | ۱۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۴

قابل توجه استاندار فارس؛ بحران زباله در کازرون+تصاویر

پرتو جنوب

این روزها عدم وجود سایت دفن زباله در شهرستان کازرون، تبدیل به معضل و بحران ساز شده است.
جناب استاندار آیا خبر دارید در استان فارس شهرستانی هست به نام کازرون که سالهاست به دلیل عدم مدیریت صحیح در جا می زند و در همه زمینه ها رو به عقب حرکت کرده است؟
به گزارش پرتو جنوب، آب این شهرستان سالهاست به استان بوشهر منتقل می شود بدون اینکه هیچ عایدی برای کازرون داشته باشد.
سالهاست نیروگاه سیکل ترکیبی به محیط زیست شهرستان ضربه زده، بدون اینکه به قانون مرتبط با موسسات آلاینده توجهی کنند و سودی برای شهرداری کازرون داشته باشد.
سالهاست اماکن ورزشی شهرستان، اجاره داده می شود و درآمد حاصل از آن برای مدتهای مدید به این شهرستان بازنگشته است.
با این همه، مردم محجوب کازرون صبر کرده اند و چشم به راه دولتی بودند عدالت محور، ندانستند که در دولت جدید معضل زباله هم که با بهداشت عموم مردم سروکار دارد به مشکلات قبلی اضافه می شود.
جناب استاندار، آیا این حق مردم کازرون است که ماهانه چند میلیارد هزینه حمل زباله از کازرون به شیراز پرداخت کنند، در حالی که این بودجه بایستی خرج عمران و آبادی  شهر شود؟
مگر در آمد شهرداری کازرون چقدر است؟
جناب استاندار، شنیده شده نماینده شهرستان کازرون نامه ای به شما زده و مانع از بهره برداری سایت جدید دفن زباله کازرون شده است. با این اوصاف، زیان های مالی و بهداشتی وارده  به شهرداری، مردم و محیط زیست شهرستان کازرون را استانداری جبران می کند یا نماینده؟
آقای استاندار، آیا خبر دارید که زباله های بیمارستانی در محوطه بیمارستان روی هم انبار شده و چند نفر مشغول جداسازی زباله های قابل بازیافت هستند، آن هم در زباله های بیمارستانی؟
جناب استاندار، لطفا این عکسها را نگاه کنید و ببینید چه به روز این شهر و مردم صبور شهر آمده است.

در واقع تمام نقاط این شهرستان به زباله دان تبدیل شده، زیرا تمامی بخش ها و روستاها نیز که پیش از این زباله هایشان را به سایت دفن زباله شهرستان انتقال می دادند، در حال حاضر به دلیل عدم وجود سایت دفن زباله و پسماند در شهرستان به ناچار زباله هایشان را در محلی نزدیک به روستا انباشته و یا دفن می نمایند و بحران بهداشتی عظیمی در راه است.

از شما به عنوان یک استاندار جهادی و مردمی که سالها در حوزه بهداشت و درمان مردم این خطه زحمت کشیده اید به جد می خواهیم هر چه سریعتر به این موارد رسیدگی کنید چون فاجعه ای بهداشتی در شهرستان کازرون در حال وقوع می باشد که فقط با همت جهادی جناب عالی قابل حل است نه با اعمال نفوذ سیاسیونی که مردم را فقط برای زمان انتخابات می خواهند.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×