» آرشیو » فرمانده سپاه فجر فارس مطرح کرد؛ ابتکار عمل شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در محرومیت‌زدایی
آرشیو - تصاویر - شهرستان - گالری تصاویر
کد خبر:16240 | ۸ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۰۳

فرمانده سپاه فجر فارس مطرح کرد؛ ابتکار عمل شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در محرومیت‌زدایی

پرتو جنوب

مدیریت شهری فعلی نگاهی ویژه به امور فرهنگی دارد

فرمانده سپاه فجر فارس گفت: در حوزه فرهنگی مدیریت شهری شاهد برپایی مواکب و سازه‌ها در معابر اصلی شهر همچون پیاده‌راه سلامت و چمران هستیم که این اقدامات نشان از تلاش شهرداری شیراز دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، سردار یدالله بوعلی در همایش تبیین کارآمدی و تجلیل از الگوهای موفق خدمتگزاری به همت مدیریت شهری و حضور فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج شیراز اظهار کرد: آنچه که همواره حائز اهمیت است، موضوع امیدآفرینی است و هر فردی امروز در دل مردم بتواند ذره‌ای امید ایجاد کند، قطعا در جهت تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کرده است.

فرمانده سپاه فجر فارس با تصریح بر امیدآفرینی افزود: تک‌تک ما در این راستا تکلیف داریم و این‌گونه نیست که تنها شهردار، معاونین وی و سایر مسئولین استان در این حوزه وظیفه داشته باشند، بلکه همه کسانی‌که امروز دل در گرو انقلاب دارند باید در این راستا نقش آفرین باشند.

وی خاطرنشان کرد: آنچه طی چند سال گذشته در مقایسه با وضعیت فعلی مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز شاهد هستیم، نگاه متفاوت شورا و شهرداری به امور فرهنگی شهر بوده است. ‌

فرمانده سپاه فجر فارس تصریح کرد: در حوزه فرهنگی مدیریت شهری شاهد برپایی مواکب و سازه‌ها در معابر اصلی شهر همچون پیاده‌راه سلامت و چمران هستیم که این اقدامات نشان از تلاش شهرداری شیراز است.

وی ادامه داد: با توجه به اقداماتی که شهرداری شیراز در حوزه عمرانی در دستور کار دارد، شهرداری این فرصت و ظرفیت را ایجاد کرده است تا شهروندان، دانشجویان و سایرین نیز از پروژه‌های اجرایی بازدید کنند.

این مقام ارشد سپاه فارس اضافه کرد: شهرداری شیراز به عنوان اولین مجموعه مبتکر توانست برای نخستین‌بار در حوزه مدیریت شهری به موضوع محرومیت‌زدایی اعتبار تخصیص دهد که در این راستا در مرحله اول با شناسایی یک هزار خانه محرومین، مرمت و تعمیر بنای ۷۰۰ خانه انجام شد.

سردار بوعلی همچنین خاطرنشان کرد: بسیجیان استان فارس در مشارکت با شهرداری شیراز، متفاوت تر از سایر استان‌ها در موضوعات مختلف پیشتاز هستند.

 

تجلی فرهنگ و تفکر بسیجی در شهرداری شیراز

شهردار کلان‌شهر شیراز نیز با تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت هفته بسیج، بصیرت‌افزایی و جهاد تبیین را هدف از برگزاری این نشست عنوان کرد.

محمدحسن اسدی که فرهنگ و تفکر بسیجی را راهگشای همه مسائل می‌داند، بر تأسی گرفتن از این تفکر تأکید کرد.

وی تصریح کرد: بسیج در دهه‌های متمادی انقلاب اسلامی هر کجا که نیاز به تسریع در خدمت‌رسانی بوده، ورود و پیشرو و کارگشا بوده است.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز خاطرنشان کرد: بسیج به عنوان یک اتمسفر، روحی در کالبد ایران و کشورهای آزادی‌خواه دمیده است.

اسدی در ادامه سخنان خود در جمع فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج شیراز با تصریح بر این موضوع که در شهرداری این کلان‌شهر اتفاقات خوبی رقم خورده و وظیفه امروز ما هم امیدآفرینی و کار و تلاش است، تأکید کرد: امروز نیز با فرهنگ بسیجی و مجاهدت‌های فراوان برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنیم.

شهردار کلان‌شهر شیراز همچنین به لزوم حضور حداکثری در انتخابات پیش رو هم تأکید و بیان کرد: هدف ما باید مشارکت پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی باشد.

اسدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طی ۱۳ ماه گذشته شهرداری شیراز موفق به سپری کردن ۲۰ مرحله جهش عمرانی در این کلان‌شهر شد، گفت: همچنین توانستیم بودجه را طی دو سال ۴۰۰ درصد افزایش دهیم و امروز بیش از ۸۲.۵ درصد این بودجه، عمرانی است.

شهردار کلان‌شهر شیراز ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی جهش آسفالت را تعریف کردیم و در راستای رفع کمبود قیر دو کارخانه آسفالت و دو معدن شن و ماسه شهرداری شیراز فعال شدند و روزانه بیش از ۱۵ ساعت فعالیت می‌کنند.

اسدی به همشهریان شیرازی وعده داد که تا سال آینده تمام کوچه‌های خاکی و معابر با عرض کم آسفالت می‌شوند.

وی به سفر اخیر هیئت‌دولت و ریاست جمهوری به فارس و شیراز اشاره و بیان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در این سفر موفق به بهره‌بداری و آغاز عملیات اجرایی ۶۲ پروژه به ارزش ٢١ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان شد.

شهردار شیراز خاطرنشان کرد: همچنین در دهه فجر امسال یک بسته ۵۰ هزار میلیارد تومانی تعریف شده که شامل ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌هایی است که عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود و ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌هایی است که به افتتاح و بهره‌برداری می‌رسند.

بنا به اظهار اسدی؛ در ۴ گوشه کلان‌شهر شیراز در ایام پر فروغ دهه فجر سه بزرگراه و چهار تقاطع غیرهمسطح به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: بزرگراه شهید سپهبد سلیمانی، بزرگراه سردار شهید استوار، ۵۵ متری آفرینش از جمله پروژه‌های شاخص دهه فجر هستند.

شهردار شیراز گفت: به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید استوار نیز هفته آینده طی برنامه‌ای مشترک میان شهرداری و سپاه فجر فارس در محل پروژه بزرگراه سردار شهید استوار از خانواده این شهید والامقام تجلیل خواهد شد.

اسدی بیان کرد: همچنین در سالروز شهادت سپهبد سلیمانی در دی‌ماه نیز مراسم تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران در محل بزرگراه شهید سلیمانی برگزار خواهد شد.

وی در بخش پایانی سخنان خود اعلام کرد: یک بسته ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در هفته شیراز سال آینده توسط شهرداری شیراز ارائه خواهد شد.

شهردار شیراز با تأکید بر این موضوع در شهرداری این کلان‌شهر فرهنگ و تفکر بسیجی حاکم است، ابراز امیدواری کرد که بیش از گذشته در خدمت مردم شیراز و خانواده شهدا باشیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و فعالیت‌های بسیج در آن دوران، اظهار کرد: پایگاه‌های بسیج باید مکانی برای تربیت نوجوانان و جوانان باشد؛ چراکه فرماندهان بسیج با پرورش نوجوانان و جوانان می توانند آینده مملکت را بسازند.

محمدتقی تذروی بر تلاش مدیریت شهری برای ساخت شهری بهتر و درخور شهروندان تأکید کرد.

این همایش به همت حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهدای شهرداری شیراز، اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز و سپاه فجر فارس برگزار شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×