» اجتماعی » برق ادارات پرمصرف درسطح استان فارس محدود می شود
اجتماعی
کد خبر:27397 | ۱۶ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۲

برق ادارات پرمصرف درسطح استان فارس محدود می شود

پرتو جنوب

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از خرداد ماه سال جاری برق اداره های دولتی پرمصرف درحوزه کاری شرکت توزیع نیروی برق استان فارس محدود می گردد.
به گزارش پرتو جنوب؛ علیرضا اسکندری با اعلام این خبر بیان داشت: در راستای ابلاغ مصوبه هیئت وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی غیر دولتی سطح استان مورد سنجش قرار گرفت که با پایش دقیق و رصد لحظه ای از طریق کنتورهای هوشمند، برق ادارات پرمصرف در سطح این استان در سقف قدرت مجاز محدود گردیدند.
وی با بیان اینکه از طریق نصب لوازم اندازه گیری هوشمند امکان پایش لحظه ای و از راه دور مصرف کلیه مشترکان اداری در سامانه هوشمند شرکت توزیع نیروی برق استان فارس فراهم شده است ، افزود: پایش‌های میدانی هم توسط کارشناسان مدیریت مصرف از ادارات به صورت مستمر و جدی درحال انجام است که در صورت عدم توجه به سقف تعیین شده و کاهش مصرف، پس از تذکر و اطلاع قبلی، برق آن اداره پرمصرف قطع خواهد شد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس یادآور شد: در روزهای اوج مصرف برق در ماه های گرم سال، ادارات و دستگاه‌های اجرایی مکلف شده اند مصرف برق خود را در ساعات اداری به میزان ۳۰درصد نسبت به مقدار پایه سال ۱۴۰۰کاهش داده و همچنین در ساعات غیر‌اداری و روزهای تعطیل نیز مصرف برق اداره ها باید ۶۰ درصد نسبت به ساعات اداری سال جاری کاهش داشته باشد.
اسکندری، با تاکید بر اینکه در ایام گرم سال و فصل تابستان بیش از هر زمان دیگری نیازمند همکاری و تعامل تمامی مشترکان، از جمله مشترکان اداری جهت کاهش مصرف برق هستیم، اظهار داشت: مجموعه فعالیت هایی انجام گرفته در بخش اداری در سال گذشته، حدود ۶ مگاوات صرفه جویی و پرداخت حدود ۴۵۰ میلیون ریال پاداش به ۹۹ اداره همکار در طرح کاهش پیک بار را به دنبال داشت که امیدواریم در سال جاری نیز این مشارکت و تعامل به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به “پویش با انرژی”نیز اشاره کرد و بیان داشت:”پویش با انرژی”، پویشی همگانی در راستای اصلاح رفتار مصرف برق است که از ابتدای خرداد آغاز و تا پایان شهریور ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت. وی هدف نهایی این پویش را کاهش حداقل ۱۵ درصدی مصرف برق در طول فصل گرم سال جاری عنوان کرد و افزود: مشترکان می‌توانند با فعالیت مستمر و کاهش بیش از ۱۵درصد، به اهدف طلایی پویش برسند و شانس برنده شدن در جوایز را افزایش دهند.
اسکندری یادآورشد: به مشارکت کنندگان در این پویش، به قید قرعه جوایز ارزشمندی از جمله ۳۰۰ خودرو و هزاران کمک هزینه خرید لوازم خانگی، برقی و الکترونیکی به قید قرعه اهدا و همچنین تخفیف در قبوض برق افراد دارای صرفه جویی به صورت قطعی تا سقف رایگان شدن قبض اعمال می شود.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، سهمیه قطعی خودروهای شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تا پایان تابستان سال جاری را ۳ دستگاه خودرو اعلام کرد و اظهار داشت: طی سه مرحله قرعه‌کشی باقی مانده در آخر تیر ماه ۱ دستگاه، قرعه‌کشی آخر مرداد ماه ۱ دستگاه و قرعه‌کشی آخر شهریور ماه ۱ دستگاه خودرو تعیین شده است.
وی یادآورشد: در صورت تحقق صرفه‌جویی بیشتر در مقایسه با سایر استان‌های کشور، سهم مشترکان خانگی شهرستان های استان فارس، در هر ماه از جایزه بزرگ (خودرو) افزایش خواهد داشت. معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، روش های دریافت اپلیکیشن”با انرژی” را مراجعه به سایت https://ba-energy.ir/ و یا شماره‌گیری کد دستوری #۱۵۲۱* معرفی کرد و یادآور شد: بعد از نصب اپلیکیشن ” با انرژی” راهکارهای مصرف بهینه برق و وسائل پرمصرف برقی به مشترکان معرفی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×