» آرشیو » کیفرخواست هفت متهم بمب‌گذاری ناکام چهارم آبان در شیراز صادر شد
آرشیو - شهرستان
کد خبر:3950 | ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

کیفرخواست هفت متهم بمب‌گذاری ناکام چهارم آبان در شیراز صادر شد

پرتو جنوب

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: پرونده هفت متهم امنیتی مرتبط با بمب‌گذاری ناکام چهارم آبان‌ماه در شیراز با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شد.

به گزارش پرتو جنوب به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، چهارم آبان ماه ۱۴۰۱ و همزمان با اقدام تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، پاسداران گمنام امام زمان(عج) یک بسته انفجاری دست‌ساز در بلوار شریعتی (معالی‌آباد) شیراز از یکی از متهمان پرونده کشف و سپس خنثی کردند.
در ادامه و پس از تحقیقات اولیه نیز ۶ متهم دیگر این پرونده به اتهام دست داشتن در این اقدام ضدامنیتی بازداشت شدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در رابطه با آخرین وضعیت متهمان این پرونده اظهار کرد: اتهامات وارده به همه متهمان پرونده، اجماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است.
وی افزود: چهار نفر از این متهمان با قرار تأمین مناسب از زندان آزاد شده‌اند و سه نفر دیگر هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برند.
موسوی با انتقاد از پیش‌داوری‌های افراد غیرمسئول و جوسازی‌های رسانه‌های معاند حول این پرونده گفت: در دستگاه قضایی رسیدگی ما به پرونده‌ها، بدون توجه به جوسازی‌های رسانه‌ای انجام می‌شود.
رئیس کل دادگستری استان فارس پرونده حاضر را مصداق واقعی القاء هیجانات کاذب به مخاطبان خواند و بیان کرد: رسانه‌های معاند ضمن تبلیغات فراوان بر روی این پرونده، متهمان آن را در خطر اعدام و اتهامات آن‌ها را محاربه و افساد فی‌الارض بیان کرده بودند.
وی این دسته از اقدامات رسانه‌ای را تنها در راستای جوسازی، ایجاد هیجانات اجتماعی و بزرگنمایی رسانه‌ای دانست و گفت: دستگاه قضایی علاوه بر جدیت در برخورد با جرائم و طی کردن مسیر قانونی، همواره رأفت اسلامی را محور و ملاک عمل خود قرار داده است.

پیش از این لطف الله شیبانی فرماندار شیراز گفته بود: یک فرد شامگاه چهارشنبه چهارم آبان ۱۴۰۱ قصد بمب‌گذاری در خیابان معالی آباد شیراز را داشت که با هوشیاری ماموران امنیتی و انتظامی ناکام ماند.
فرماندار شیراز افزود: ماموران با اطلاع از قصد فرد بمب گذار، وی را دستگیر و بمب را خنثی کردند.
خیابان معالی آباد از کانون‌های آغازین اغتشاشات اخیر در شیراز بود.
غروب روز چهارشنبه چهارم آبانماه نیز فردی مسلح با حمله به نمازگزاران در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز ۱۳ نفر از جمله چند زن و کودک را به شهادت رساند و ۳۰ نفر را مجروح و مصدوم کرد.

Print Friendly, PDF & Email
  • ×